Patalon testuje Polki przed eliminacjami. Kadra rusza z ważnym zgrupowaniem
W poniedziałek w Gdańsku rozpoczyna się ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek przed przyszłorocznymi eliminacjami mistrzostw świata. Kadra Niny Patalon rozegra dwa sparingi, a największą uwagę przyciąga powrót do drużyny Ewy Pajor, liderki klasyfikacji strzelczyń ligi hiszpańskiej.
Ostatnie testy przed walką o mundial
Zgrupowanie potrwa tydzień, a biało-czerwone zmierzą się kolejno ze Słowenią i Łotwą. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek na Polsat Plus Arenie. Wystąpi w nim podstawowa jedenastka, którą Patalon szykuje na marcowy start eliminacji. Drugie spotkanie zaplanowano cztery dni później na stadionie przy ul. Traugutta i będzie ono okazją do sprawdzenia najmłodszych zawodniczek. Selekcjonerka powołała na Słowenię 23 piłkarki.
Przeciwko Łotwie zagra natomiast grupa 20 zawodniczek z roczników 2002 i młodszych.
Do kadry wraca Ewa Pajor, która po wyleczeniu kontuzji kolana imponuje formą w Barcelonie i z dziewięcioma bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi. Pojedynki w Gdańsku będą ostatnią szansą na przegląd kadr przed starciem z Francją, Holandią i Irlandią w dywizji A Ligi Narodów. Zwycięzca grupy uzyska bezpośredni awans na mundial 2027 w Brazylii, a pozostałe zespoły czekają baraże.
Źródło: Republika, x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Meloni z apelem do Europy. Wzywa do dialogu ze Stanami Zjednoczonymi
Grochmalski: Tusk nie informował prezydenta Kaczyńskiego o współpracy ze służbami
Domański zmienił zdanie nt. euro. Czy Tusk zostanie wezwany za te słowa do Berlina?