Paralimpiada - pływak Otowski pierwszym polskim złotym medalistą
Kamil Otowski zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Zwyciężył w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1.
To pierwszy polski medal w rozpoczętych w czwartek zmaganiach paralimpijczyków. Trzy lata temu w Tokio ekipa biało-czerwonych zdobyła 24 medale - siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych, co dało 17. miejsce w klasyfikacji krajów.
W paralimpiadzie, która zakończy się 8 września, w sumie ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników, w tym 84 z Polski. Zawodnicy ze 168 państw w stolicy Francji będą walczyć o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.
Źródło: PAP; X.com
Najnowsze
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej