PSV obroniło remis w dziesiątkę
facebook.pl/uefachampionsleague

W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów PSV Eindhoven zremisowało na swoim stadionie bezbramkowo z Atletico Madryt. Gospodarze od 68 minuty grali w osłabieniu.

Od początku spotkania widać było, że priorytetem w grze obu zespołów jest defensywa. Niemniej już w 4 minucie Atletico udało się przedrzeć przez wysoko postawione szyki obronne rywala. Koke posłał doskonałe podanie nad linią defensywy Holendrów, a Vietto w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. Na posterunku zameldował się jednak obrońca gospodarzy Jeffrey Bruma, który wybił zmierzającą do bramki piłkę w ostatnim momencie. Kolejną znakomitą okazję piłkarze z Madrytu mieli w 29 minucie. Obsłużony prostopadłym podaniem Griezmann znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Jeroen Zoet obronił jednak w świetnym stylu jego strzał. Również piłkarze PSV mieli swoją szansę na zdobycie gola w pierwszej połowie, gdy podania w polu karnym wymienili Pereiro i Proper, po czym strzał tego drugiego z bliskiej odległości zatrzymał Jan Oblak.

W drugich 45 minutach oba zespoły dalej toczyły wyrównaną walkę, w której główną rolę odgrywała defensywa. Mimo tego Atletico udało się w 62 minucie pokonać bramkarza zespołu z Eindhoven. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Godina piłka wpadła do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu Urugwajczyka i gol nie został uznany. W 69 minucie natomiast, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Gaston Pereiro. Atletico nie zdołało jednak wykorzystać liczebnej przewagi i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Po meczu trenerzy obu zespołów ocenili ten wynik pozytywnie. Rewanż odbędzie się 15 marca w Madrycie.