PFNteam100 przywiózł 9 medali z Tokio. Polska Fundacja Narodowa gratuluje wszystkim medalistom
Spośród 210 polskich sportowców, którzy wzięli udział w Igrzyskach Olimpisjkich, 59 to beneficjenci Polskiej Fundacji Narodowej. Siedmiu z nich zdobyło w sumie dziewięć medali w pięciu konkurencjach – poinformowała w poniedziałek Fundacja.
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie okazały się dla naszego kraju bardzo udane. Podczas zawodów polscy sportowcy zdobyli medale w 14 konkurencjach. Sportowcy PFNteam100 w znaczącym stopniu przyczynili się do tego sukcesu.
Medale zdobyte przez beneficjentów programu PFNteam100:
Natalia Kaczmarek – złoty medal (lekkoatletyka — sztafeta mieszana 4 × 400 m) oraz srebrny medal (lekkoatletyka — sztafeta 4 × 400 m kobiet)
Kajetan Duszyński – złoty medal (lekkoatletyka — sztafeta mieszana 4 × 400 m)
Dariusz Kowaluk – złoty medal (lekkoatletyka — sztafeta mieszana 4 × 400 m)
Anna Puławska – srebrny medal (kajakarstwo — K-2 500 m kobiet) oraz brązowy medal (kajakarstwo – K-4 500 m kobiet)
Patryk Dobek – brązowy medal (lekkoatletyka — bieg na 800 m mężczyzn)
Justyna Iskrzycka – brązowy medal (kajakarstwo — K-4 500 m kobiet)
Helena Wiśniewska — brązowy medal (kajakarstwo — K-4 500 m kobiet)
- Wszystkim Olimpijczykom, a przede wszystkim beneficjentom programu PFNteam100, serdecznie dziękujemy za rywalizację oraz dostarczone emocje. Mamy nadzieję, że ten sukces zostanie powtórzony za 3 lata podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – napisała Polska Fundacja Narodowa w liście skierowanym do mediów.
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem