PD: Sevilla Grzegorza Krychowiaka wiceliderem Primera Division
facebook.com/Grzegorz-Krychowiak

Piłkarze Sevilli, w barwach której cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak, pokonali dzięki dwóm golom w końcówce meczu 2:1 Villarreal i awansowali na pozycję wicelidera hiszpańskiej ekstraklasy po 9 kolejkach. Podobnie jak prowadząca Barcelona, mają 22 punkty.

Andaluzyjczycy najedli się przed własną publicznością strachu, ponieważ przegrywali od 79. minuty 0:1. Bramkę dla gości zdobył Argentyńczyk Luciano Vietto.

Do wyrównania udało się doprowadzić dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy do siatki trafił Denis Suarez. W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny za faul na zawodniku Sevilli, a "jedenastkę" wykorzystał Kolumbijczyk Carlos Bacca.

W niedzielę cały mecz w swoim zespole rozegrał również Cezary Wilk. Jego Deportivo La Coruna zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Espanyolem Barcelona.

Skromne zwycięstwo 1:0 odniosło Atletico Madryt, które na wyjeździe pokonało Getafe. Bramkę w 40. minucie zdobył Chorwat Mario Mandzukic. Obrońcy tytułu zajmują w tabeli piąte miejsce. Do lidera tracą dwa punkty.

Prowadzi Barcelona, a Sevilla ustępuje jej tylko bilansem bramek. O punkt mniej ma trzeci Real Madryt, który pokonał w sobotę "Dumę Katalonii" 3:1 w 229. w historii "el Clasico".

PAP

Prezydent Duda od piątku rano będzie przebywał na Dolnym Śląsku

Wrocław: Dlaczego nie wpuszczacie dziennikarzy Republika? To dyskryminacja!

Łukasz Ż. - sprawca wypadku na Trasie Łazienkowskiej zatrzymany!

Tusk jak Putin - za krytykę do więzienia!

Błaszczak: rządzący kompromitują się codziennie tymi ustawkami, z których nic nie wynika

Express Republiki | 19.09.2024

Białostoccy seniorzy przechytrzyli oszusta!

Ogromna skala strat - południe Polski walczy z wielką wodą

Resort zapewnia, że rolnicy nie stracą swoich pieniędzy

Ujawniamy! List od pani Urszuli więzionej od pół roku, tak jak ks. Michał Olszewski

12-letni chłopiec uratował ojca przed ... niedźwiedziem

Niemieccy żołnierze w Polsce. Tusk wie więcej niż Berlin

„Przyjechali tylko dla PR-u”: mieszkańcy Wrocławia oburzeni wizytą von der Leyen i Tuska

Niebywałe: sprawca tragedii na Trasie Łazienkowskiej miał pięć zakazów prowadzenia! Burza w sieci po śmierci ojca rodziny

Gorąco w sieci: internauci krytykują Tuska po akcji ABW