O metr od triumfu. Polacy za Austriakami i przed Niemcami w Zakopanem [wideo]
Polscy skoczkowie zajęli drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wygrali Austriacy, na trzecim miejscu wylądowali Niemcy. Biało-czerwoni stracili do zwycięzców jeden punkt, a Niemcy - 7,1.
𝗢𝘀𝗶𝗲𝗺 𝘀𝗸𝗼𝗸𝗼́𝘄 𝗶 𝗝𝗘𝗗𝗘𝗡 𝗽𝘂𝗻𝗸𝘁 𝗱𝗲𝗰𝘆𝗱𝘂𝗷𝗲 𝗼 𝘇𝘄𝘆𝗰𝗶𝗲̨𝘀𝘁𝘄𝗶𝗲❗ pic.twitter.com/9OZCSRdrR0
— TVP SPORT (@sport_tvppl) January 14, 2023
Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kubacki, który skoczył 136,5 i 127,5 m, uzyskując notę 306 pkt. Stoch osiągnął 134 i 128 m, Żyła 134 i 134 m, natomiast Wąsek 125 i 127,5 m.
Kiedy dowiadujesz się, że do 𝗽𝗶𝗲𝗿𝘄𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗮 zabrakło zaledwie jednego punktu... #Skokoholicy #skijumpingfamily pic.twitter.com/EOOmS6BnNb
— TVP SPORT (@sport_tvppl) January 14, 2023
Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Norwegowie, Finowie, Amerykanie i Czesi.
Rumunia, która debiutowała w rywalizacji drużynowej, zajęła ostatnie, dziewiąte miejsce i jako jedyna nie awansowała do finałowej serii.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
"Będą stawiać zarzuty za nielubienie Tuska?!". Andruszkiewicz przestrzega przed cenzurą rządu 13 grudnia
"Chcemy odnowy starego kontynentu". Europejscy konserwatyści złożyli na ręce Ojca Świętego deklarację ideową
Niemcy dają zielone światło na umowę z Mercosur. Oni będą mieć z tego korzyści, a my tylko straty