Nadal wygrał w Monte Carlo
facebook.com/MonteCarloRolexMasters

Rafael Nadal wygrał turniej ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W finale pokonał Gaela Monfilsa 7:5, 5:7, 6:0.

Hiszpan aż osiem razy z rzędu triumfował w turnieju w Monako w latach 2005-2012. Zwycięstwo w finale po czteroletniej przerwie nie przyszło mu jednak łatwo. W pierwszym secie dwukrotnie wychodził na prowadzenie dwoma gemami, jednak za każdym razem Monfils odrabiał straty. Udało się dopiero za trzecim razem, kiedy Hiszpan uniknął tie breaka wygrywając 7:5. Przewaga własnego podania nie była wielkim atutem również w drugiej partii, tym razem jednak w końcówce to Francuz okazał się lepszy.

Niestety toczenie wyrównanego boju z Nadalem na przestrzeni dwóch setów na tyle zmęczyło francuskiego tenisistę, że w trzeciej partii zupełnie nie był w stanie już stawić oporu. Hiszpan wygrał do zera i mógł cieszyć się ze swojego dziewiątego triumfu w Monte Carlo.

atpworldtour.com

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA