Przejdź do treści
Nadal i Nishikori w półfinale w Barcelonie
facebook.com/barcelonaopenbancsabadell

Znamy już komplet półfinalistów turnieju ATP na kortach ziemnych w Barcelonie. W walce o finał imprezy zmierzą się najwyżej rozstawiony Rafael Nadal z Philippem Kohlshreiberem oraz turniejowa dwójka Kei Nishikori z Benoit Paire.

Hiszpański gwiazdor tenisa kontynuuje swoją serię zwycięstw, którą zapoczątkował jeszcze w poprzednim tygodniu w Monte Carlo. W ćwierćfinale rozgrywek w Barcelonie Nadal poradził sobie z Fabio Fogninim 6:2, 7:6(7:1). Tenisista z Majorki miał prawo mieć obawy przed tym pojedynkiem, bowiem to właśnie Włoch wyeliminował go w zeszłorocznej edycji turnieju. Zawodnik z Italii jeszcze dwukrotnie w poprzednim sezonie potrafił sprawić niespodziankę i wygrać z faworyzowanym Hiszpanem.

Tym razem jednak Nadal wyszedł na kort bardzo zdeterminowany i od początku narzucił rywalowi swoje warunki. Wygrał cztery pierwsze gemy, a później utrzymał przewagę do końca seta. W drugiej partii gra była bardziej wyrównana. Na początku co prawda zdobywca Wielkiego Szlema wyszedł na prowadzenie 2:0, ale następne cztery gemy przegrał i pozwolił rywalowi wyjść zdobyć przewagę. Po chwili Fognini serwował nawet na wygranie seta przy stanie 5:3, ale swojej szansy nie wykorzystał. Pozwolił utytułowanemu rywalowi odrobić breaka, a po chwili, w dwunastym gemie sam musiał bronić piłek meczowych. Ta sztuka mu się jeszcze udała, jednak w tie breaku Hiszpan nie dał mu już żadnych szans wygrywając do jednego. Przeciwnikiem Nadala w półfinale będzie Niemiec Phillip Kohlshreiber, który bez większych problemów pokonał Rosjanina Andrieja Kuzniecowa 6:3, 6:1.

Tymczasem Kei Nishikori w ćwierćfinale mierzył się z Aleksandrem Dołgopolowem. Trzydziesty w rankingu ATP Ukrainiec stawiał dzielny opór faworyzowanemu rywalowi do stanu 5:5 w pierwszym secie. Wtedy Japończykowi udało się zdobyć breaka, a po chwili zwycięsko zakończyć pierwszą partię. W drugiej Samuraj nie pozwolił ukraińskiemu tenisiście już na nic wygrywając do zera. W walce o finał Nishikori zmierzy się z Francuzem Benoit Paire, który pokonał Maleka Jaziriego z Tunezji 3:6, 7:5, 6:1.

atpworldtour.com

Wiadomości

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA