Przejdź do treści
17:50 Włochy: Ponad 380 aresztowanych podczas wielkiej operacji antynarkotykowej
17:48 Sport: Kacper Tomasiak zajął 13. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Słoweniec Domen Prevc
16:47 Francja: Policja zabiła nożownika w stolicy Korsyki - Ajaccio
15:14 Świat: Ukraina i Portugalia porozumiały się w sprawie wspólnej produkcji ukraińskich dronów morskich
14:48 Watykan: Papież Leon XIV zwołał pierwszy nadzwyczajny konsystorz swojego pontyfikatu
14:17 Sąd w niemieckim Akwizgranie skazał 61-letniego Fernando P. na osiem i pół roku pozbawienia wolności za wieloletnie przestępstwa seksualne wobec własnej żony. Mężczyzna odurzał kobietę, gwałcił ją, a następnie nagrywał i udostępniał wszystko w sieci
14:07 Jordańskie wojsko uczestniczyło wraz amerykańską armią w ataku przeprowadzonym w nocy z piątku na sobotę na cele dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) w Syrii - poinformowała państwowa telewizja Jordan TV, cytowana przez agencję Reutera
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Młodzi kierowcy Orlen Team z wizytą na GP Holandii [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Kierowcy wspierani przez największego sponsora polskiego sportu będą gościć w padoku Formuły 1 podczas zbliżającego się Grand Prix Holandii. Najbardziej utalentowani zawodnicy młodego pokolenia w Polsce pojawią się na słynnym torze Zandvoort na zaproszenie partnera ORLEN – Scuderia AlphaTauri i będą mogli z bliska przyglądać się startowi Yukiego Tsunody oraz Daniela Ricciardo, a także pracy mechaników i inżynierów zespołu.

– Od kilku lat prowadzimy dynamiczną ekspansję międzynarodową w obszarze handlu detalicznego i rozbudowy sieci stacji paliw. Po sfinalizowaniu zakupu 266 stacji w Austrii nasi klienci będą mogli korzystać z ponad 3400 takich obiektów w 7 krajach Europy. Ważnym elementem tego procesu jest konsekwentnie prowadzony rebranding, który wspieramy między innymi dzięki współpracy ze Scuderia AlphaTauri. Formuła 1 jest efektywną platformą do prowadzenia działań marketingowych na rynkach międzynarodowych. W ramach zaangażowania w motorsport kluczowe jest dla nas także wsparcie utalentowanych młodych kierowców i motocyklistów. Chcemy, żeby rozwijali się i zdobywali cenne doświadczenie na torach całego świata, tak aby w przyszłości mogli zasilić szeregi czołowych zespołów w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych i dumnie reprezentować Polskę – mówi Adam Burak, Członek Zarządu ORLEN ds. Komunikacji i Marketingu.

Usunięto obraz.

Wyjazd kierowców wspieranych przez największego sponsora polskiego sportu to efekt współpracy ORLEN ze Scuderia AlphaTauri. Koncern od początku tego roku jest partnerem zespołu rywalizującego w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie. Logotyp marki ORLEN jest eksponowany między innymi na tylnym skrzydle, nosie bolidu oraz obręczy halo, a kierowcy zespołu uczestniczą w działaniach marketingowych koncernu. W maju gościli w Poznaniu na biznesowo-technologicznej konferencji Impact.

Akademia ORLEN Team już od 10 lat jest przestrzenią, w ramach której najzdolniejsi młodzi zawodnicy motorsportu otrzymują wsparcie finansowe. Jednymi z pierwszych uczestników tego programu byli Maciej Giemza czy Jakub Przygoński, którzy wielokrotnie reprezentowali ORLEN Team podczas słynnego Rajdu Dakar. Dzięki współpracy z ORLEN na światowych torach występują tacy kierowcy jak Maciej Gładysz, Karol Kręt, Mateusz Kaprzyk, Tymoteusz Kucharczyk czy Kacper Sztuka. Wszyscy stawiali pierwsze kroki w kartingu. Później, między innymi dzięki strategicznemu wsparciu koncernu, odnosili kolejne międzynarodowe sukcesy.

Kucharczyk, Gładysz i Kręt przed wyjazdem do Holandii spotkali się z dziennikarzami w siedzibie ORLEN w Warszawie, gdzie od kilku dni jest eksponowany bolid Scuderia AlphaTauri. W padoku młodzi kierowcy będą mieli okazję z bliska obserwować pracę inżynierów i mechaników Scuderia AlphaTauri. Spotkają się też z kierowcami zespołu – Yukim Tsunodą i Danielem Ricciardo, ośmiokrotnym zwycięzcą Grand Prix Formuły 1.

Usunięto obraz.

– Każdy, kto ściga się w kartingu, marzy o tym, żeby móc z bliska zobaczyć Grand Prix Formuły 1. Wszyscy dążymy do tego, by pewnego dnia wystąpić w tej serii, więc będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie – mówi Maciej Gładysz. 15-latek to jeden z najlepszych polskich zawodników torów kartingowych. Gładysz jako pierwszy Polak w historii wygrał prestiżowe FIA Karting Academy Trophy.

– To dla mnie wyjątkowa szansa. Chcę zobaczyć działanie mechaników i inżynierów od zaplecza. Liczę, że ta wiedza przyda się podczas moich startów. Będę miał też okazję do zobaczenia, jak działa padok podczas weekendu, gdy odbywają się wyścigi w tak wielu seriach. W Holandii będą ścigać się kierowcy Porsche Mobil 1 Super Cup, czyli serii, która jest moim głównym celem w przyszłości – mówi Karol Kręt. Polski kierowca ma w dorobku tytuły mistrza Polski w kartingu. Obecnie walczy o zwycięstwo w serii Porsche Sports Cup Deutschland indywidualnie oraz w wyścigach długodystansowych.

– Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością wyjazdu na GP Holandii. Obecność w garażu Scuderia AlphaTauri, partnera ORLEN, będzie dla nas niezwykłym przeżyciem. Cieszę się z możliwości podpatrywania najlepszych kierowców świata. To będzie wielka motywacja do pracy i pojawienia się w padoku już jako zawodnik! – mówi Tymoteusz Kucharczyk. W trwającym sezonie polski kierowca ściga się w brytyjskiej serii GB3. Kucharczyk ma za sobą najlepszy weekend w roku. Podczas rywalizacji na słynnym torze Silverstone zajął kolejno czwarte i trzecie miejsce.

Usunięto obraz.

Telewizja Republika
Źródło: Telewizja Republika

Wiadomości

Anna Lewandowska odpowiada na krytykę: „Wyglądam na niesympatyczną, bo mam duży nos”

Matecki ostro w Republice: to jest po prostu system autorytarny

Smutny dzień dla polskiego sportu. Nie żyje medalista olimpijski

Ziobro: Ministerstwo Niesprawiedliwości Żurka pobiło Orwella

Cieszyński wyjaśnia jak działa "Hamulec Leszczyny" w ochronie zdrowia

Szokująco niski wyrok po śmierci Polaka. Holenderski sąd zdecydował

Boks: Joshua nokautuje Paula w szóstej rundzie

Hity w sieci. Jakubiak ostro o TSUE. Giertych atakuje Boguckiego. Rymanowski gasi rząd Tuska

Matecki o umowie z Mercosur: "To jest nóż w plecy polskiego rolnika!"

Fiasko Tuska w UE, demontaż Okrągłego Stołu i żart z taniego prądu

Wysłannik Putina w drodze do Miami. W tle rozmowy dot. zakończenia wojny na Ukrainie

Jabłoński: Tusk i Kopacz zgodzili się na relokację migrantów

Państwo do naprawy. Prezydent uruchamia nową inicjatywę ustrojową

„Kryptodyktatura” zamiast aresztu. Sachajko punktuje działania rządu

Parlament Europejski ignoruje traktaty. Ideologiczna rezolucja przeszła mimo sprzeciwu

Najnowsze

Anna Lewandowska odpowiada na krytykę: „Wyglądam na niesympatyczną, bo mam duży nos”

Cieszyński wyjaśnia jak działa "Hamulec Leszczyny" w ochronie zdrowia

Szokująco niski wyrok po śmierci Polaka

Szokująco niski wyrok po śmierci Polaka. Holenderski sąd zdecydował

Boks: Joshua nokautuje Paula w szóstej rundzie

Hity w sieci. Jakubiak ostro o TSUE. Giertych atakuje Boguckiego. Rymanowski gasi rząd Tuska

Matecki ostro w Republice: to jest po prostu system autorytarny

Smutny dzień dla polskiego sportu. Nie żyje medalista olimpijski

Ziobro: Ministerstwo Niesprawiedliwości Żurka pobiło Orwella