Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
9:25 Amerykanie ostrzegają. "W przypadku chińskiej inwazji na Tajwan, odpowiedź USA będzie stanowcza – zapowiedział szef Pentagonu Pete Hegseth podczas wystąpienia w Singapurze
8:58 25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka
8:08 Jak podaje Vatican News, ponad 60 tys. wiernych z całego świata – w tym tysiące Polaków – zjechało do Rzymu, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu Roku Jubileuszowego. W dniach 30 maja – 1 czerwca Watykan stał się duchową stolicą rodzin
7:30 Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych.
02:38 Syria: Izrael zbombardował cele wojskowe w pobliżu miast Latakia i Tartus
00:11 We Francji od 1 lipca będzie obowiązywał zakaz palenia w parkach, na plażach, przystankach autobusowych, na terenie obiektów sportowych i przed szkołami
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Manifestacja przeciwko budowie ośrodka dla imigrantów! Gdzie? Poręba/Zawiercie, ul. Dworcowa – skwer przed M OK. Sobota – 31.05 godz. 12:00
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Mundial 2026: Ostrzeżenie od administracji Trumpa dla kibiców

Źródło: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - x.com/@whitehouse

Członkowie gabinetu prezydenta Donalda Trumpa ostrzegli we wtorek potencjalnych gości przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA przed przekraczaniem dozwolonego czasu pobytu na wizach.

Ostrzeżenie pojawiło się podczas posiedzenia grupy zadaniowej ds. World Cup, prowadzonej przez prezydenta Trumpa z udziałem przedstawicieli administracji oraz prezesa FIFA, Gianniego Infantino.

Wiceprezydent JD Vance podkreślił, że wszyscy są mile widziani, aby wziąć udział w turnieju, ale po upływie ważności wizy, podróżni będą musieli opuścić Stany Zjednoczone. Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego, Kristi Noem, która przewodzi działaniom rządu w zakresie egzekwowania przepisów imigracyjnych, została wymieniona jako osoba odpowiedzialna za pilnowanie przestrzegania prawa.

Sekretarz Transportu Sean Duffy powtórzył ostrzeżenie w jeszcze bardziej bezpośredni sposób, wzywając kibiców do zwiedzania Ameryki, ale jednocześnie do przestrzegania warunków wiz.

Mistrzostwa Świata w 2026 roku, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie, mają według szacunków przyciągnąć miliony fanów z całego świata. Ze 104 meczów turnieju, 78 odbędzie się w USA, w tym finał na MetLife Stadium w East Rutherford, New Jersey.

Turniej w 2026 r. będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata FIFA weźmie w nim udział 48 drużyn, a nie jak dotychczas 32. Rozszerzony format ma przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów. Jednocześnie, surowa polityka imigracyjna administracji Trumpa może mieć negatywny wpływ na frekwencję.

Prezydent Trump odniósł się również do kwestii protestów, stwierdzając, że ludzie mają prawo protestować, ale muszą to robić w "rozsądny sposób".

Prezes FIFA, Gianni Infantino, szacuje, że łącznie w związku z Klubowymi Mistrzostwami Świata FIFA (które odbędą się w USA latem 2025) oraz Mistrzostwami Świata w 2026 roku, Stany Zjednoczone odwiedzi 10 milionów turystów.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Rebelianci opuszczają Lasho. Pekin odegrał kluczową rolę

Hegseth ostrzega Chiny przed próbą podboju Tajwanu

Zamieszanie w komisjach! Uchwała to wyjaśnia

25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka

Tysiące rodzin w Rzymie: „Rodzina jest potrzebna!”

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Najnowsze

Rebelianci opuszczają Lasho. Pekin odegrał kluczową rolę

Tysiące rodzin w Rzymie: „Rodzina jest potrzebna!”

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Hegseth ostrzega Chiny przed próbą podboju Tajwanu

Zamieszanie w komisjach! Uchwała to wyjaśnia

25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka