Przejdź do treści
17:55 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oświadczyła, że zaatakowała i uszkodziła we wtorek Most Krymski, który prowadzi z okupowanego Krymu przez Cieśninę Kerczeńską na Półwysep Tamański w kontynentalnej części Rosji
16:45 Holandia: Premier rządu Dick Schoof podał się do dymisji po wyjściu PVV z koalicji
14:50 Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 u wybrzeży Krety
14:27 Białystok: Proces policjantów oskarżonych w związku z interwencją. Zatrzymany zmarł
14:03 Prezydent Andrzej Duda: zaszczytem było realizować z prezydentem Litwy politykę dla dobra obu państw
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Maroko rezygnuje przez ebolę z Pucharu Narodów Afryki?

Źródło: flickr.com/Dormiveglia/CC BY 2.0

Z powodu rosnącego zagrożenia epidemią wirusa Ebola, Maroko chce zmiany terminu piłkarskiego Pucharu Afryki, który ma być rozegrany w tym kraju od 17 stycznia do 8 lutego 2015 roku.

- Wystąpiliśmy do Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej o zmianę terminu, odpowiedzi na razie nie otrzymaliśmy. Naszym zdaniem, turniej powinien być przeniesiony na 2016 lub nawet na 2017 rok, gdy epidemia - miejmy nadzieję - zostanie zlikwidowana. Obecnie zagrożenie jest bardzo poważne - powiedział minister informacji i rzecznik rządu Mustapha Khalfi.

CAF anulował dotychczas wszystkie mecze piłkarskie w trzech krajach najbardziej zagrożonych Ebolą - Liberii, Gwinei i Sierra Leone. Wiele państw Afryki rozważa możliwość wprowadzenia zakazu podróżowania do i z krajów, gdzie wirus się rozprzestrzenia. Jednak - w opinii Światowej Organizacji Zdrowia (WHA) - takie działanie nie wpłynie na ograniczenie epidemii.

W najbliższych dniach do Maroka przyjedzie prezydent CAF Issa Hayatou, aby z władzami kraju ustalić ewentualnie nowy termin przeprowadzenia imprezy. Generalnie jednak CAF nie chce jego zmiany i już rozpoczęło rozmowy z innymi państwami. Ofertę przedstawiono m.in. Ghanie i RPA.

PAP

Wiadomości

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

KAS: wczoraj życzenia dla Pierwszej Damy, dzisiaj zemsta

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Prof. Andrzej Nowak o dr. Karolu Nawrockim: Prezydent wybrany wolą Narodu!

Niemieckie media wzywają rząd w Berlinie do pomocy dla Tuska

HIT DNIA

Najnowszy SONDAŻ uderza w Tuska. Straciłby stołek!

Bochenek: Rząd techniczny to konieczność – potrzebny konsensus w Sejmie

Roszady w rządzie? Ozdoba w Radio Republika: fotel Tuska chciałby przejąć Sikorski

Poboży: Zandberg mówi głośno to, czego Tuskowi koalicjanci się boją!

Zabójstwo z 2003 roku. Uczestnik w końcu odpowie

Najnowsze

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

KAS: wczoraj życzenia dla Pierwszej Damy, dzisiaj zemsta

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii