Marcin Polak zachwycił. Mamy pierwszy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio
Pressfocus/Adam Starszyński

Pierwszym polskim medalistą na Igrzyskach Paraolimpijskich został Marcin Polak. Kolarz torowy sięgnął po brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie na 4000 metrów. Jego przewodnikiem był Michał Ładosz.

W eliminacjach Polacy wywalczyli trzeci czas (4:05.042). W związku z tym dziś czekała ich walka o medal. Długo wydawało się jednak, że nici z marzeń o krążku. Nasi reprezentanci przez większość dystansu wyraźnie odstawali od Francuzów. Nawet na blisko 500 metrów do mety mieli stratę do rywali, wynoszącą prawie sekundę. Z gratulacjami pospieszył prezydent RP Andrzej Duda.

Na szczęście końcówka wyścigu to popis umiejętności „Biało-Czerwonych”. Polak oraz Ładosz zaczęli sukcesywnie odrabiać stratę i ostatecznie sięgnęli po pierwszy medal Igrzysk Paraolimpijskich dla Polski. Swoich rywali wyprzedzili o 0,3 sekundy.

Mamy nadzieję, że to pierwszy z wielu medali Polaków. Na poprzednich Igrzyskach Paraolimpijskich zdobyliśmy 39 krążków.

Mamy pierwszy medal! Piękny występ polskich kolarzy #Polak #igrzyska #Paralympics #Tokio2020 #Paraolimpiada https://t.co/l22VALSxIr

— parasportowcy.pl / Paralympic Athletes (@ParasportowcyPL) August 25, 2021

Brawo! Są pierwsze dwa medale dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Medal brązowy zdobył Marcin Polak wraz z pilotem Michałem Ładoszem w wyścigu na dochodzenie na 4 km. w kolarstwie torowym. Drugi medal - srebrny wywalczył w szermierce w kategorii B Adrian Castro.

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) August 25, 2021
Portal TV Republika

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA