Przejdź do treści
Maraton - Holenderka Hassan najszybsza, Polki na dalszych miejscach
gdynia.naszemiasto.pl, biegowe.pl

Pochodząca z Etiopii reprezentantka Holandii Sifan Hassan zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w maratonie. To jej trzeci krążek w stolicy Francji, wcześniej wywalczyła dwa brązowe medale w biegach na 5000 i 10000 m. Lisowska i Mach zameldowały się na mecie na dalszych pozycjach.

Pierwsza w niedzielę na metę w olimpijskiego maratonu przybiegła Holenderka Sifan Hassan, druga Etiopka Tigst Assefaa, a trzecia Kenijka Hellen Obiri. Reprezentantki Polski zameldowały się na mecie na dalszych pozycja: Aleksandra Lisowska zajęła w maratonie 36. miejsce ze stratą 8. minut i 15. sekund do zwyciężczyni, a Angelika Mach była 64. - 15.01.

Hassan najlepiej wytrzymała kondycyjnie bieg. Od startu była w czołówce i kontrolowała rywalki. W końcówce tuż przed finiszem uciekła przeciwniczce z Etiopii i na mecie wyprzedziła ją o trzy sekundy. Triumfatorka uzyskała czas 2:22.55, co jest nowym rekordem olimpijskim. Hassan w igrzyskach w Tokio w 2021 zdobyła dwa złota i brąz w biegach na 1500, 5000 i 10000 m. W biegu na 5000 m w Paryżu, w którym Hassan zdobyła brązowy medal, było sporo zamieszania. Początkowo Kenijka Faith Kipyegon była sklasyfikowana na drugiej pozycji, ale następnie została zdyskwalifikowana za „przeszkadzanie”. Jednak po odwołaniu odzyskała srebrny medal. Decyzję podjęło jury d'appel.

Bieg wygrała jej rodaczka Beatrice Chebet. Po uwzględnieniu odwołania Kipyegon otrzyma srebrny medal, a brązowy - Hassan. Bez medalu natomiast pozostała czwarta na mecie Włoszka Nadia Battocletti

Wyniki maratonu kobiet: 1. Sifan Hassan (Holandia) 2:22.55; 2. Tigist Assefa (Etiopia) 2:22.58; 3. Hellen Obiri (Kenia) 2:23.10; 4. Sharon Lokedi (Kenia) 2:23.14; 5. Amane Beriso Shankule (Etiopia) 2:23.57; 6. Yuka Suzuki (Japonia) 2:24.02; 7. Delvine Relin Meringor (Rumunia) 2:24.56; 8. Stella Chesang (Uganda) 2:26.01; … 36. Aleksandra Lisowska (Polska) 2:31.10; 64. Angelika Mach (Polska) 2:37.56.

źródło: PAP

Wiadomości

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA