Przejdź do treści
16:27 Ukraina: w Dniu Niepodległości odbyła się kolejna wymiana jeńców z Rosją
15:59 NATO: Kanada szóstym krajem, który sfinansuje sprzęt z USA dla Ukrainy
15:32 Warmińsko-mazurskie: koniec utrudnień po wypadku na DK51 w Wichrowie
15:03 Zełenski: do dalekich uderzeń w Rosję mamy własną broń i nie pytamy o zgodę USA
14:55 Poznań: do 26 września konsultacje społeczne na temat polityki na rzecz integracji migrantów
14:40 Ukraina: Wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji Keith Kellogg otrzymał w niedzielę medal za zasługi pierwszej klasy z rąk prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Uroczystość zorganizowano w Dniu Niepodległości Ukrainy
14:01 O 21:30 w programie „Klub Republiki” wystąpią: Olga Semeniuk-Patkowska (PiS), Piotr Goruk-Górski (Unii Pracy), Rafał Mekler (Konfederacja), dr Oskar Kida, prof. Piotr Grochmalski, Mateusz Duch, publicysta
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Manchester uniknął blamażu, do 1/8 Ligi Europejskiej awansowały też Borussia i Sevilla

Źródło: facebook.com/manchesterunited

W czwartek rozegrane zostały rewanżowe mecze 1/16 Ligi Europejskiej. Manchester United zrehabilitował się po zeszłotygodniowej wpadce w Danii i podobnie jak pozostałe angielskie zespoły awansował do kolejnej fazy. W 1/8 zobaczymy także Borrusię Dortmund Łukasza Piszczka, Sevillę Grzegorza Krychowiaka.

Po tym jak w pierwszym meczu FC Midtjylland sensacyjnie pokonało u siebie Manchester United 2:1, angielski zespół musiał w rewanżu ratować twarz. Mało kto zapewne jednak wierzył, że u siebie „Czerwone Diabły” nie odrobią strat. Tymczasem w 28 minucie meczu kibice na Old Trafford łapali się za głowy, kiedy Pione Sisto wyprowadził gości na prowadzenie. Co prawda chwilę później dzięki samobójczemu trafieniu Bodurowa było już 1:1, jednak w dwumeczu cały czas górą byli Duńczycy. Tego stanu rzeczy nie zmienił także rzut karny, którego nie wykorzystał przed przerwą Juan Mata.

 

Skołatane serca kibiców United ukoił dopiero debiutant Marcus Rashford, strzelając najpierw w 63, a następnie w 75 minucie dwie bramki, które wyprowadziły Manchester na prowadzenie w całej rywalizacji. Pod koniec spotkania Ander Herrera i Mamphis Depay podwyższyli rozmiary zwycięstwa angielskiego zespołu i tym samym, dzięki wygranej 5:1 w meczu rewanżowym, awans drużyny United stał się faktem.

 

W 1/8 finału zameldowała się także Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, która potwierdziła swoją wyższość nad Porto zwyciężając na wyjeździe 1:0, w całym dwumeczu zaś 3:0. Polak, który strzelił jedną z bramek w pierwszym spotkaniu, tym razem nie pojawił się w składzie ze względu na kontuzję. Uraz wyeliminował z gry także Grzegorza Krychowiaka, jego Sevilla pomimo porażki 0:1 z Molde awansowała dalej dzięki zaliczce trzech bramek z pierwszego starcia. Podobna sztuka nie udała się z kolei Fiorentinie Jakuba Błaszczykowskiego, która przegrała na wyjeździe z Tottenhamem 0:3 i pożegnała się z rywalizacją. Polak wszedł z ławki rezerwowych w 74 minucie nie był jednak w stanie pomóc swojemu zespołowi.

 

W pozostałych spotkaniach awans wywalczyły: Anderlecht Bruksela, Athletic Bilbao, FC Basel, Braga, Fenerbahce Stambuł, Lazio Rzym, Bayer Leverkusen, Liverpool, Szachtar Donieck, Sparta Praga, Valencia i Villareal. O 13 w Nyonie odbędzie się losowanie par 1/8 finału.

uefa.com

Wiadomości

O godz. 17:45 zapraszamy na program W Ruchu Miłosza Kłeczka

Głupota czy działanie z premedytacją? Niemądry wpis poseł z PO komentują politycy i internauci

Biznes ostrzega przed nową aferą KPO w sektorze obronności

Abp Szewczuk: istnieje wielka nadzieja, że wojna na Ukrainie się skończy

Wpadka Trzaskowskiego i Tuska. Skandaliczny wpis Żukowskiej. Mazurek gasi Szczerbę

Keith Kellog wyróżniony ukraińskim Orderem Zasługi Pierwszej Klasy

Rakiety Patriot i Sky Saber zniknęły z Polski? Skurkiewicz pyta Tuska i Kosiniaka

Andrzej Duda nie będzie starał się o posadę w MKOl

Kownacki: Kosiniak-Kamysz powinien podać się do dymisji po kompromitacji z dronem!

Protest „Sierpnia 80” przeniesiony z Jastrzębia-Zdroju. Związkowcy przyjadą do Warszawy

Czy Władimir Putin zatrzyma się na Ukrainie? Sondaż nie pozostawia wątpliwości

Spotkanie Trump–Putin na Alasce. Nowa Jałta czy początek końca wojny?

W Moskwie eksplodował balon z gazem. Jedna ofiara

Przydacz: przed wizytą w USA prezydent będzie konsultował się z liderami regionu. A z premierem?

Chiny gotowe wysłać wojska na Ukrainę w ramach misji ONZ

Najnowsze

O godz. 17:45 zapraszamy na program W Ruchu Miłosza Kłeczka

Wpadka Trzaskowskiego i Tuska. Skandaliczny wpis Żukowskiej. Mazurek gasi Szczerbę

Keith Kellog wyróżniony ukraińskim Orderem Zasługi Pierwszej Klasy

Rakiety Patriot i Sky Saber zniknęły z Polski? Skurkiewicz pyta Tuska i Kosiniaka

Andrzej Duda nie będzie starał się o posadę w MKOl

Głupota czy działanie z premedytacją? Niemądry wpis poseł z PO komentują politycy i internauci

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Biznes ostrzega przed nową aferą KPO w sektorze obronności

Abp Szewczuk: istnieje wielka nadzieja, że wojna na Ukrainie się skończy