Majchrzak nie zagra w Indian Wells. Przegrał z kontuzją

Kamil Majchrzak wycofał się z turnieju ATP 1000 w kalifornijskim Indian Wells tuż przed meczem pierwszej rundy z Chińczykiem Zhizhen Zhangiem - poinformowali organizatorzy. Polski tenisista wcześniej przebrnął kwalifikacje.
Spotkanie zajmującego dotychczas 122. miejsce w światowym rankingu 29-letniego Majchrzaka z rówieśnikiem z Chin, który plasuje się na 51. pozycji na liście ATP, miało się rozpocząć ok. godz. 6.00 czasu polskiego.
Polak jednak niedługo wcześniej zniknął z drabinki, a jego miejsce zajął, jako tzw. "lucky loser", Kanadyjczyk Gabriel Diallo, który wcześniej odpadł w kwalifikacjach.
Na platformie X polski tenisista podał powód tej decyzji.
"Cześć,
Podczas finałowej rundy eliminacji doznałem urazu w odcinku szyjnym. Przez noc stan się pogorszył. Pomimo pracy z fizjoterapeutami nie byłem w stanie dzisiaj zagrać. Ból był zdecydowanie za duży i wycofanie się było jedynym rozwiązaniem. Bardzo nad tym ubolewam" - napisał.
W głównej drabince jest zatem jeden polski tenisista - rozstawiony z numerem 21. Hubert Hurkacz, który w pierwszej rundzie ma "wolny los". Jego rywala wyłoni pojedynek Włocha Luciano Darderiego (60. ATP) z francuskim kwalifikantem Hugo Gastonem (93. ATP).
Awans Linette
Do drugiej rundy awansowała Magda Linette, która wygrała z Amerykanką Peyton Stearns 6:3, 4:6, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem czwartym Amerykanka Jessica Pegula. Linette po raz piąty w karierze jest w drugiej rundzie w Indian Wells. Nigdy nie udało jej się zajść dalej. Z Pegulą zagra po raz trzeci. Oba poprzednie mecz dość wyraźnie przegrała.
Źródło: x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X