MŚ w amp futbolu: Polki zdobyły brązowy medal
Reprezentacja Polski zdobyły brązowy medal pierwszych w historii mistrzostw świata w amp futbolu kobiet. W meczu o trzecie miejsce w kolumbijskiej Barranquilli podopieczne trenera Marcina Oleksego pokonały Kenijki 1:0.
Bramkę już w drugiej minucie meczu (dwie połowy po 20 minut) zdobyła Monika Kukla. To było czwarte trafienie tej zawodniczki w turnieju.
W mistrzostwach w Kolumbii Polki w grupie przegrały z zespołem gospodarzy 0:1 oraz pokonały Brazylijki 5:0. W ćwierćfinale okazały się lepsze od Ekwadoru 1:0, ale w półfinale musiały uznać wyższość USA, przegrywając w rzutach karnych 1:3.
Podopieczne trenera Marcina Oleksego, reprezentując Polskę, na Mistrzostwa Świata pojechały w składzie: Emilia Spunda, Justyna Bzdela, Marta Rumińska, Anna Raniewicz, Monika Kukla, Weronika Nowotny i Daria Majkowska, Anna Płuciennik, Jolanta Ożga, Anna Płodzik, Aleksandra Matczak i Marta Oblas.
W pierwszych w historii MŚ w amb futbolu kobiet miało zagrać 12 drużyn, ale oprócz Kamerunu z turnieju wycofała się także Nigeria.
W finale turnieju w Barranquilli Kolumbia zagra z USA.
Źródło: PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Uprowadzili ich Rosjanie, teraz spotkali się z papieżem. "On dał nam do zrozumienia, że nas rozumie”
Wystawiono listy gończe za uczestnikami afery korupcyjnej na Ukrainie. Wśród ściganych jest współpracownik Zełenskiego
Najnowsze
Wystawiono listy gończe za uczestnikami afery korupcyjnej na Ukrainie. Wśród ściganych jest współpracownik Zełenskiego
Arent alarmuje: Jesteśmy w strefie wojny, a rząd nie panuje nad służbami
Czym ma być rzekome "weto marszałkowskie"? Czarzasty dalej brnie...