Przejdź do treści
10:24 Zachodniopomorskie: Ruszył proces ws. zabójstwa noworodka; oskarżone matka i babka
09:27 Koszalin: Zatrzymania ws. nękania osób bezdomnych. Wśród podejrzewanych sześciu policjantów
08:54 Francja: Awaria elektryczna pozbawiła prądu tysiące paryżan
08:49 Czechy: Około 40 osób rannych w wyniku zderzenia się dwóch pociągów
08:22 Wietnam: Co najmniej 16 ofiar śmiertelnych powodzi w środkowej części kraju
06:21 Linia frontu w wojnie rosyjsko-ukraińskiej: najtrudniejsza sytuacja nadal w Pokrowsku
Wydarzenie W czwartek o 9.30 rynek we Wrocławiu - protest mieszkańców, w tym Klubów Gazety Polskiej i ROG, przeciw germanizacji miasta. O 10.00 rozpocznie się sesja, podczas której radni mają podjąć decyzję o przywróceniu nazwy Keiser Brucke na moście Grunwaldzkim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Jeleśnia zaprasza na spotkanie otwarte z Robertem Bąkiewiczem. 20 listopada, godz. 18:00, Restauracja „U Meresa”, T. Kościuszki 40, 34-100 Żywiec
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łomża zaprasza na spotkanie z historykiem Iwo Benderem, 20 listopada, godz. 17:00, aula kard. Stefana Wyszyńskiego Uczelni Jańskiego, ul. Krzywe Koło 9, Łomża.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa zaprasza na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, 20 listopada, godz. 18.00, lokal Stowarzyszenia Wolnego Słowa ul. Marszałkowskiej 7 (wejście od Emila Zoli), Warszawa
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Sulęcinie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, prezesem TV Republika, 21 listopada, godz. 18.30, Hotel Kamienica ul. Żeromskiego 72 Sulęcin
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Rumia zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Szczuckim, Pawłem Szrotem i Michałem Kowalskim, 22 listopada, godz. 12.00, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, 10 lutego 33, Gdynia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Zgorzelec zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Jastrzębowskim i Karolem Gnatem, 22 listopada, godz. 17:00, sala spotkań przy Kościele Św Bonifacego ul. Emilii Plater, Zgorzelec
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na spotkanie z Adamem Borowskim, które odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w restauracji przy ul. Waksmundzkiej 105 w Nowym Targu
Wydarzenie Klubu "Gazety Polskiej" Starachowice oraz Poseł Krzysztof Lipiec zapraszają na spotkanie z Adrianem Stankowskim, 23 listopada, godz. 17:30, Park Kultury (SCK) ul. Radomska 21 Starachowice
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem PiS, Przemysławem Czarnkiem. 24 listopada, godz. 18:00, Hotel Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Bogdanem Święczkowskim, 25 listopada, godz. 17:00, Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Braniewo zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Cenckiewiczem oraz Andrzejem Śliwką, 27 listopada, godz. 18:00, Centrum Kultury, ul. Katedralna 9 (Galeria Podziemie)
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub „Gazety Polskiej” zaprasza na uroczystość upamiętniającą Maurycego Mochnackiego. 29 listopada, godz. 12, Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Zbiórka uczestników o godzinie 11:45 przy bramie od strony ulicy Powązkowskiej
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl

MŚ Falun: Stoch poniżej oczekiwań. Ziobro ósmy

Źródło: FACEBOOK.COM/BERKUTSCHI.SKIJUMPING

Jan Ziobro wywalczył ósme miejsce w konkursie mistrzostw świata w Falun na skoczni normalnej. Kamil Stoch i Klemens Murańka zajęli ex aequo 17. miejsce. Zwyciężył Norweg Rune Velta.

Drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Lider klasyfikacji Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc zajął 13. miejsce.

Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Velta po skoku na odległość 95,5 m. Drugi był Austriak Stefan Kraft - 95 m, a trzeci Niemiec Severin Freund - 95,5 m. Velta i Freund ustanowili rekord skoczni.

Najlepszy z Polaków Klemens Murańka uzyskał 92 m i był dziesiąty. O pół metra bliżej wylądował Ziobro, sklasyfikowany na 12. miejscu. Stoch skoczył na odległość 90 m i plasował się na 16. pozycji, tracąc do prowadzącego Velty ponad 15 pkt. Odpadł 33. Piotr Żyła - 89,5 m. 

Sporą niespodzianką był brak w serii finałowej Japończyka Noriakiego Kasai. 42-letni, najstarszy zawodnik walczący w Pucharze Świata uzyskał tylko 86,5 m i zajął w konkursie 35. miejsce. Awansu do finału nie wywalczył także doświadczony Rosjanin Dmitrij Wasiliew. Zajął 40. pozycję po skoku na odległość 84,5 m.

Seria finałowa była popisem Velty. Norweg ponownie skoczył 95,5 m i zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Drugiego Freunda pokonał tylko o 0,4 pkt.

Na otarcie łez srebrny medalista jest teraz wyłącznym posiadaczem rekordu obiektu w Falun, w finale skoczył 96 m, poprawiając o pół metra wynik z pierwszej serii.

Słabiej niż się można było spodziewać wypadł Prevc. Szósty po pierwszej serii (92 m), w drugiej miał 87,5 m i spadł w klasyfikacji końcowej na 13. miejsce.

W ekipie biało-czerwonych w finale swoją lokatę poprawił tylko Ziobro. Dzięki lądowaniu na 91,5 m, awansował na ósme miejsce.

Stoch w drugiej serii miał 89 m i ostatecznie uplasował się na 17. pozycji, ex aequo z Murańką, który po skoku na odległość 88 m spadł w klasyfikacji aż o siedem miejsc.

Skocznia normalna jest - jak uważają zawodnicy - trudna, nie wybacza żadnych, nawet najmniejszych błędów. Podopieczni trenera Łukasza Kruczka wolą skakać na większych obiektach, gdzie można o wiele dalej polecieć.

Drugi indywidualny konkurs mistrzostw świata odbędzie się w czwartek 26 lutego. 

PAP

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Wybory parlamentarne. Kilka partii pod progiem wyborczym! [SONDAŻ]

Rząd chce zastąpić Prezydenta notariuszami?

Prof. Zaradkiewicz: Obudźmy się. PRL nigdy nie upadł

W wyniku zderzenia się dwóch pociągów zostało rannych około 40 osób!

Rozprawa Sakiewicz-Grodzki znów na wokandzie. Czy tym razem zapadnie wyrok?

Prawie 72 proc. badanych uważa, że sklepy kombinują przy promocjach w Black Friday!

Bryłka: nie można mówić o korupcji na Ukrainie, bo...

Islamiści ścięli głowę nigeryjskiej armii: generał Uba nie żyje

Obrzydliwy wpis Szczepkowskiej. Kiedyś uroczyście żegnała komunę, dzisiaj kłania się Czarzastemu

Czarzasty marszałkiem. Jakie jeszcze powroty do PRL zafunduje władza?

Dżihadyści podrzynali gardła matkom podczas karmienia

UE wprowadza „wojskowy Schengen”: będą ograniczenia ruchu

Nowa Zelandia zakazuje blokerów dojrzewania u nieletnich

Była prezydent musi oddać miliony. Sąd wydał wyrok. Zabierze też dzieciom

Europa potrzebuje tej konkretnej broni, by odstraszyć Putina

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Wybory parlamentarne. Kilka partii pod progiem wyborczym! [SONDAŻ]

Tomasz Sakiewicz i Tomasz Grodzki

Rozprawa Sakiewicz-Grodzki znów na wokandzie. Czy tym razem zapadnie wyrok?

Prawie 72 proc. badanych uważa, że sklepy kombinują przy promocjach w Black Friday!

Anna Bryłka

Bryłka: nie można mówić o korupcji na Ukrainie, bo...

Muhammad Uba

Islamiści ścięli głowę nigeryjskiej armii: generał Uba nie żyje

Rząd chce zastąpić Prezydenta notariuszami?

Prof. Zaradkiewicz: Obudźmy się. PRL nigdy nie upadł

W wyniku zderzenia się dwóch pociągów zostało rannych około 40 osób!