Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
07:46 Policja: w sobotę utonęły dwie osoby, a od początku czerwca - 73
07:33 Warmińsko-mazurskie: Niestandardowe działania leśników, by ratować sosnę taborską
07:27 Ukraina: Dwanaście osób zginęło w wypadku drogowym, policja odnalazła sprawcę
05:36 Sport: Hubert Hurkacz mecz z niemieckim tenisistą Janem-Lennardem Struffem w 1/8 finału Wimbledonu rozegra w niedzielę około godz. 16.00 czasu polskiego
05:27 Donald Trump: dziś nasz kraj jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej
00:28 USA: Mimo upału tysiące Amerykanów zgromadziły się w Waszyngtonie, by wspólnie uczcić niepodległość
22:10 DR Konga: Co najmniej 20 osób zginęło, gdy zatonęła łódź wioząca uczniów wracających z egzaminów
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Luis Enrique : Sergio Busquets jest gwarancją dla Barcelony

Źródło: facebook.com/fcbarcelona

El Clasico od zawsze rządzi się swoimi prawami. Jest to nie tylko wielki piłkarski spektakl, ale również wydarzenie społeczne. Z pewnością emocje wśród hiszpańskich kibiców wzmaga sytuacja polityczna Katalonii oraz wzmożone środki ostrożności po zamachach w Paryżu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wyniku, tym bardziej, że obie ekipy świetnie spisują się w tym sezonie. Przed meczem trener Barcelony powiedział ważne słowa, które obrazują istotę wymiaru sportowego jego drużyny.

W cieniu skuteczności Ronaldo , zdrowia Messiego, niesamowitej formy Neymara czy Jamesa Rodrigueza są postaci drugiego planu w mediach. Piłkarze odpowiedzialni za organizację gry i defensywę, czy zachowania trenerów w szatni, które pozostają na uboczu najnowszych wiadomości, często decydują o wielkiej historii derbów Europy.Statystyki nie są w stanie opisać tego społecznego zjawiska. Wspomnienia są znakomitym nośnikiem emocji, które tworzą niesamowitą atmosferę. Sztuczki techniczne Ronaldinho, rajdy z piłką Messiego, uderzenia Ronaldo czy Zidane i jego kreatywność są wspaniałą reklamą dla światowej publiki. Inaczej jest z wynikiem sportowym.W przedmeczowych wypowiedziach zarówno Rafa Benitez oraz Luis Enrique pokazują wielką pewność siebie i świadomość czekającej ich sytuacji. Dziennikarzy najbardziej frapował stan zdrowia ,,wielkiego” Argentyńczyka oraz w jakiej formie są poszczególni piłkarze po przerwie reprezentacyjnej. Najciekawsze zdanie z ust trenera ,,Blaugrany” padło jednak w innej kwestii.

Trener Barcelony przyznawał, że nie chce prorokować kto zostanie mistrzem Hiszpanii, natomiast jego zespół oczywiście chce go zdobyć. Potwierdził, że nie może narzekać na kontuzje, a Messi jest już zdrowy i chciałby, żeby był pomocny w sobotnim spotkaniu na Santiago Bernabeu. Kluczowym dla filozofii gry obecnej Barcelony okazało się stwierdzenie trenera, że hiszpański defensywny pomocnik Sergio Busquets jest najbardziej inteligentnym piłkarzem, z którym współpracował. Ponadto dodał, że Sergio jest gwarancją dla Barcelony. To obrazuje wartości stricte sportowe, nie tyle medialne.

Szkoleniowiec Realu Madryt Rafa Benitez opowiedział o swojej koncepcji przygotowania do prestiżowego spotkania. Stwierdził, że ,,Królewscy” są charakterystycznym zespołem, który powinien atakować, kreować groźne sytuację oraz zdobywać gole. Przyznał, że jego piłkarzy nie trzeba dodatkowo motywować, ze względu na to, że grają przed własną publicznością. Benitez wierzy, że Real jest faworytem tego spotkania.

Wielkie zainteresowanie derbami Europy opisuje najprostsze pytanie, zadawane chyba najczęściej wśród kibiców piłkarskich : Za kim jesteś?... Z pewnością za dobrym i bezpiecznym futbolem. Na drugim planie rozegra się prawdziwa walka o zwycięstwo.

 

uefa.com