Lionel Messi problemem dla Barcelony? Kłopotem jest kontrakt piłkarza
Dziennikarze hiszpańskiego "El Mundo" dotarli do szczegółów umowy Lionela Messiego z Barceloną. Klub ma płacić zawodnikowi prawie 140 mln euro rocznie, co może go doprowadzić do ruiny.
Dziennikarze "El Mundo" podają, że kontrakt Lionela Messiego jest dużym obciążeniem dla klubu. W ciągu czterech lat klub zobowiązał się do wypłacenia piłkarzowi ponad 555 milionów euro brutto, czyli 138 milionów euro rocznie.
- Podana kwota jest sumą stałego wynagrodzenia, opłaty za prawa do wizerunku, szereg nieopublikowanych, wielomilionowych premii, dodatków i zmiennych w zależności od różnych celów - napisano.
"El Mundo" donosi, że w kontrakcie zapisano dwa kosztowne bonusy dla Messiego za przedłużenie umowy oraz spełnienie jej warunków, co oznacza, że na konto piłkarza wpłynie 297 milionów euro za ostatnie cztery lata gry w stolicy Katalonii.
Kontrakt Messiego z Barceloną kończy się w czerwcu bieżącego roku.
Najnowsze
„REPRESJE JAK NA BIAŁORUSI!” Sakiewicz bez ogródek o tym, co wyprawia władza
Prezes TK żąda wyjaśnień po wejściu policji do siedziby Trybunału. Wysłał pismo do Komendanta Głównego
Co czwarta firma nie wspiera pracy zdalnej. Nowy raport pokazuje wyraźny trend