Linette pokonała kolejną Rosjankę i jest w ćwierćfinale
polski-tenis.pl

Magda Linette pokonała rozstawioną z numerem ósmym Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w chińskim Wuhan. O półfinał Polka powalczy z Amerykanką Coco Gauff (nr 4.).

W 1. rundzie Magda Linette wyeliminowała rozstawioną z numerem 11. Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:2, 6:3, a w 2. jej rywalka - Ukrainka Łesia Curenko - skreczowała w premierowej odsłonie przy stanie 5:2 dla Polki. W czwartek 32-letnia poznanianka, która zajmuje 45. miejsce w świecie, nie dała żadnych szans 11. w klasyfikacji tenisistek Darii Kasatkinie i wygrała w ciągu 72 minut.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg do stanu 3:2 dla Polki, kiedy obie zawodniczki odnotowały po jednym przełamaniu. Później skuteczna gra Linette pozwoliła jej „zamknąć” tę część spotkania wynikiem 6:2. W drugiej partii tenisistka z Poznania także potrafiła wykorzystać słabszą dyspozycję serwisową rywalki (m.in. pięć podwójnych błędów w meczu) i po objęciu prowadzenia 4:2 dominowała już do końca pojedynku. Po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej wygrała 6:3 i po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale imprezy rangi WTA 1000.

Linette poprawiła bilans konfrontacji z Kasatkiną na 3-4 i przełamała serię trzech porażek z 27-letnią Rosjanką.

W piątek o półfinał polska tenisistka powalczy z rozstawioną z „czwórkąCoco Gauff, która w 1/8 finału pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 6:4, 6:1. Z 20-letnią Amerykanką, która do Wuhan przyjechała po triumfie w Pekinie, zmierzyła się dotychczas raz - w 1. rundzie wielkoszlemowego US Open w 2021 roku uległa jej w trzech setach. Wczesnym popołudniem czasu polskiego o awans do ćwierćfinału powalczy też Magdalena Fręch, która zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią

W Wuhan nie gra liderka światowego rankingu Iga Świątek, która koncentruje się na przygotowaniach do WTA Finals w Rijadzie (2-9 listopada).