Liga Narodów: Polacy znów zwycięscy po tie-breaku!
Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Narodów. Biało-czerwoni po emocjonującym, pięciosetowym meczu pokonali w Gliwicach Turcję 3:2.
Po wyczerpującym zwycięstwie nad Belgią polscy siatkarze ponownie musieli rozegrać pięciosetowy bój. Tym razem zespół Nikoli Grbicia pokonał Turcję 3:2 (26:28, 25:19, 25:21, 19:25, 15:11), odnosząc kolejne zwycięstwo z rzędu w tegorocznej edycji Ligi Narodów.
Pierwszy set padł łupem dobrze dysponowanych Turków, którzy lepiej wytrzymali emocjonującą końcówkę. Biało-czerwoni szybko odpowiedzieli jednak w dwóch kolejnych partiach, poprawiając skuteczność w ataku i przejmując kontrolę nad spotkaniem.
Gdy wydawało się, że Polacy zmierzają po komplet punktów, rywale wykorzystali serię błędów gospodarzy i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej odsłonie zespół Nikoli Grbicia zachował więcej zimnej krwi, a liderem drużyny ponownie był Aleksander Śliwka. Ważne punkty dołożyli także Jakub Nowak i Bartłomiej Bołądź, dzięki czemu Polacy zwyciężyli 15:11.
Dzięki wygranej biało-czerwoni awansowali na szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, kiedy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X