Przejdź do treści
08:15 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami w 13 województwach
08:06 Indonezja: Co najmniej 16 osób zginęło w pożarze w domu spokojnej starości
07:48 Turcja: Siedmiu policjantów rannych w starciu z bojownikami IS
07:07 Hiszpania: Jedna osoba nie żyje, dwie zaginione wskutek powodzi
06:41 Szef KGP: ostatnie wydarzenia pokazały, że musimy być gotowi na każdy scenariusz
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Letnia Grand Prix w skokach - tylko 47. zawodników

Źródło: wisla.pzn.pl, skokipolska.pl

Tylko 47. zawodników zgłosiło się do zaplanowanych na 13-15 września zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince – poinformował prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.

O ile sytuacja nie ulegnie zmianie, w piątek zamiast kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego zostanie przeprowadzony tylko tzw. prolog. Zawodnicy w ramach LGP na obiekcie im. Adama Małysza mają też rywalizować w niedzielę. Do imprezy zostało zgłoszonych ośmiu Polaków: Kacper Juroszek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Adam Niżnik, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł. Nie wystartuje Piotr Żyła, wciąż dochodzący do siebie po zabiegu kontuzjowanego kolana, który wykluczył go z rywalizacji na kilka tygodni. 

Pierwotnie zawody w Wiśle miały się odbyć w dniach 17-18 sierpnia (a 16.08 kwalifikacje), ale obsunięcie się ziemi na przeciwstoku spowodowało przesunięcie terminu ich rozegrania. Rywalizować mieli nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Jednak pod koniec sierpnia Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że w nowym terminie wystartują już tylko panowie. Konkursy kobiet zostały całkowicie odwołane z powodu niewystarczającej liczby zgłoszonych reprezentacji. 

Organizatorów zawodów może martwić prognoza pogody na najbliższy weekend. W Wiśle ma być deszczowo, chociaż wiatr nie powinien uniemożliwić przeprowadzenia Letniej Grand Prix. „Jesteśmy przygotowani na taką pogodę. Bardzo mnie cieszy, że według prognoz wiatr ma odpowiednie parametry. Zawodnicy mówią, że przy deszczu, który jest prognozowany, będzie można skakać. Gorzej z komfortem oglądania rywalizacji. Jednak chcemy przygotować dla kibiców specjalne namioty, w których będzie można się schronić” - powiedział Andrzej Wąsowicz

Także przy okazji zbliżającej się imprezy zostanie podtrzymana tradycja wręczenia w centrum miasta najlepszym skoczkom plastronów startowych. „W piątek od godziny 18.00 zapraszamy na plac B. Hoffa” - można przeczytać w informacji Urzędu Miejskiego w Wiśle. W planach są występy muzyczne, pokaz mody narciarskiej. Zawodnicy mają się tam pojawić około godz. 19.15. Tym razem ma być tam przedstawionych 10 najlepszych skoczków klasyfikacji generalnej (z tych, którzy przyjadą na wiślańskie konkursy). 

Tegoroczny cykl GP na igelicie mężczyzn ma się składać z 10. zawodów. Dwa pierwsze 13 i 14 sierpnia rozegrano w Courchevel. W obu przypadkach wygrał Austriak Stefan Kraft. Kolejne mają się odbyć Wiśle, potem 21 i 22 września w rumuńskim Rasnovie, tydzień później w austriackim Hinzenbach, a finał zaplanowano 5-6 października w niemieckim Klingenthal (tam jeden z konkursów odbędzie się w formule miksta). 

Program zawodów LGP na skoczni w Wiśle Malince:

Piątek, 13. września: 18.00 – kwalifikacje (prolog). 

Sobota, 14. września: 14.00 – seria próbna; 15.00 – pierwsza seria konkursowa. 

Niedziela, 15. września: 14.00 – kwalifikacje (prolog); 15.00 – pierwsza seria konkursowa.  

źródło: PAP 

Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: Putin nie chce pokoju – chce całej Ukrainy

Kowalski zdradził, co może być game changerem wyborów 2027

Co czeka nas w pogodzie 29 i 30 grudnia?

Rosja: Większość miliarderów milczy

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

Sceptyczne oceny co do pokoju. Krytyka "czającej się" Unii Europejskiej

Moskwa skomentowała rozmowy Zełenski-Trump

Brytyjskie media: nie poczyniono postępów

Sakiewicz: Trump chce przerwać masakrę i wymusić pokój

Prezydent Trump: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia krwawej wojny, największej od czasów II wojny światowej

Prezydent Nawrocki rozmawiał z Trumpem i Zełenskim o sytuacji na Ukrainie

Saryusz-Wolski ostrzega przed zamachem na państwowość Polski ze strony UE

Najnowsze

Jacek Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: Putin nie chce pokoju – chce całej Ukrainy

flaga palestyńska

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

sondaż ws. decyzji prezydenta dotyczącej okrągłego stołu

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

katastrofa kolejowa

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej

chińskie wojsko

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

Janusz Kowalski

Kowalski zdradził, co może być game changerem wyborów 2027

Co czeka nas w pogodzie 29 i 30 grudnia?

dyktator z Kremla

Rosja: Większość miliarderów milczy