Przejdź do treści
11:41 Rosja: Eksplozja na torach kolejowych w obwodzie woroneskim
11:32 Lubelskie: Konar drzewa spadł na wycieczkę szkolną w wąwozie. Trzy osoby ranne
10:53 Dania: Minister obrony zapowiedział przyspieszenie rozbudowy wojska
10:45 Koszalin: 45-latek z zarzutami za atak na lekarkę
09:34 Chiny: Nagroda za informacje o hakerach podejrzanych o współpracę z władzami Tajwanu
09:31 Lubuskie: 140 zarzutów dla dziewięciu osób za handel i posiadanie narkotyków
08:30 Chile: Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Legia musiała uznać wyższość Chelsea. Angielska dominacja w drugiej połowie

Źródło: x.com/@brfootball

W ćwierćfinale Ligi Konferencji Legia Warszawa przegrała na własnym obiekcie z Chelsea Londyn aż 3:0. Tobiasza dwukrotnie pokonał Noni Madueke, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. CWKS będzie miał za tydzień okazję do odrobienia strat.

Musieli uznać wyższość rywali

Mecz przy Łazienkowskiej miał być wielkim piłkarskim świętem, w końcu starcie z Chelsea to niecodzienna okazja dla polskich kibiców. Niestety spotkanie szybko pokazało, jak duży dystans dzieli warszawski klub od europejskiej czołówki.

Legia broniła się do przerwy. Chelsea dominowała od początku, dłużej utrzymywała się przy piłce, grała szybciej i agresywniej. Mimo to, londyńczycy długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Najbliżej był Kiernan Dewsbury-Hall, którego uderzenia dwukrotnie świetnie bronił Kacper Tobiasz. Do przerwy statystyki mówiły same za siebie 10 strzałów Chelsea wobec trzech Legii.

Po zmianie stron przewaga Anglików została jednak potwierdzona na tablicy wyników. W 49. minucie Tyrique George otworzył wynik po strzale Reece’a Jamesa i odbitej piłce przez Tobiasza. Chwilę później Legia popełniła błąd przy wyprowadzeniu, Jadon Sancho zagrał do Noniego Madueke i było już 0:2. W 72. minucie Chelsea mogła dobić Legię. Po faulu Rafała Augustyniaka sędzia podyktował rzut karny, ale Christopher Nkunku przegrał pojedynek z Tobiaszem. Chwilę później jednak znów asystował Sancho, a drugie trafienie dołożył Madueke, ustalając wynik na 0:3 i stając się najlepszym zawodnikiem spotkania.

Legia kończyła mecz z podniesioną głową, a kibice mimo porażki podziękowali piłkarzom głośnym dopingiem. Mimo walki i momentami dobrej organizacji gry w obronie, różnica klas była widoczna. Ćwierćfinałowy rewanż jest zaplanowany na 17 kwietnia w Londynie.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Orlen Wisła Płock mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Ceny ropy w USA spadają, wiemy dlaczego

HIT DNIA

Przedterminowe wybory parlamentarne? Mocny komentarz Wiplera

Eliminacje ME 3x3: Polscy koszykarze zagrają o powrót do europejskiej czołówki

Najnowsze

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach