Przejdź do treści

Legia Warszawa remisuje w pierwszym meczu el. do Ligi Mistrzów

Źródło: facebook.com/LegiaWarszawa

Mistrz Polski Legia Warszawa rozpoczęła dziś bój o piłkarską Ligę Mistrzów. W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Champions League mierzyli się z Mistrzem Bośni i Hercegowiny HSK Zrinjski Mostar. W dzisiejszym meczu wyjazdowym ,,Wojskowi” tylko zremisowali 1:1.

Legia Warszawa nie zaczęła nowego sezonu dobrze. Kilka dni temu w meczu o Superpuchar Polski, przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań aż 1:4. Złe wrażenie jakie zostawili mieli zatrzeć w dzisiejszym spotkaniu.

W pierwszej połowie meczu goli nie oglądaliśmy. Obie drużyny nie zaprezentowały wysokiego poziomu gry. Legia starała się grać atakiem pozycyjnym, jednak rywali dobrze się bronili, czasem nawet i całą drużyną na własnej połowie. Po pierwszej części gry na wyróżnienie zasłużył Guilherme, który odważnie konstruował akcję ofensywne, a także udzielał się w obronie. Jednak sam zawodnik meczu nie wygra.

Druga połowa to już zdecydowanie lepszy obraz gry u obu zespołów. Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli ,,Wojskowi”. W 49. minucie bramkę dla Mistrzów Polski zdobył najlepsze strzelec klubu poprzedniego sezonu, Nemanja Nikolić. Gospodarze meczu, którzy do tej pory byli schowani na własnej połowie, niestety dla Legii zdołali wyrównać niespełna 10. minut później. Gola wyrównującego zdobył Katanec. Ta bramka sprawiła, że gospodarze poczuli się mocniej i chcieli spróbować wyjść na prowadzenie. To sprawiło, że się otworzyli co dało szanse piłkarzom Legii na jakiś kontratak. Jednak wszelkie sytuacje bramkowe kończył się nie powodzeniem. Do końca meczu więcej goli już nie zobaczyliśmy. Legia Warszawa remisuje na wyjeździe 1:1.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Warszawie już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45.

Wiadomości

To był bardzo drogi tydzień

Austria wprowadza zakaz używania telefonów komórkowych!

Strażnicy więzienni zapowiedzieli protest

Są wiadomości po 25 dniach pobytu papieża w szpitalu

W Polsce coraz trudniej dostać pracę

Dziś Grenlandczycy mogą zmienić układ świata! Co wybiorą?

Wielka Brytania pod ostrzałem Rosji. Wywiad w akcji

Zamknięte lotniska, pożary... Moskwa w ogniu ukraińskich dronów

Krwawa rzeź w Syrii. Grecki minister: obserwujcie islamistów

Musk wskazał scenę największych nadużyć na świecie - NGOsy

Policjanci postrzelili bandytów. To byli aktorzy! Kręcili napad!

Rosja nie ma kim walczyć. Kreml werbuje Egipcjan

Trump wskazał nowego dyrektora Secret Service

Rosyjska kontrofensywa w Kursku. Ukraińcy szykują odpowiedź

Fuego zagraża ludziom. Może zagrozić ludzkości

Najnowsze

To był bardzo drogi tydzień

W Polsce coraz trudniej dostać pracę

Dziś Grenlandczycy mogą zmienić układ świata! Co wybiorą?

Wielka Brytania pod ostrzałem Rosji. Wywiad w akcji

Zamknięte lotniska, pożary... Moskwa w ogniu ukraińskich dronów

Austria wprowadza zakaz używania telefonów komórkowych!

Strażnicy więzienni zapowiedzieli protest

Są wiadomości po 25 dniach pobytu papieża w szpitalu