Przejdź do treści
16:58 Podlaskie: Młody mężczyzna skazany za oszustwa na 2 mln zł - obrońca zaskarżył wyrok
16:30 Zachodniopomorskie: Koniec utrudnień po wypadku na S3 w kierunku Szczecina
14:40 Prezydent Nawrocki: nie pozwolę zapomnieć o Kętrzynie i woj. warmińsko-mazurskim
14:20 Świat: Łotwa przekazała nieodpłatnie Bangladeszowi 30 tys. ton należących do Rosji nawozów mineralnych
14:00 Ziobro: Tusk urządził igrzyska bezprawia z polowaniem na mnie, by wyciszyć kryzys onkologii
13:40 Malawi: kolejny kraj wszczął śledztwo w sprawie dziewcząt wykorzystywanych przez Rosję do produkcji dronów
Wydarzenie KGP w Essen zaprasza na obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 8.11 o godz. 18:00 koncert Mariusza Materyńskiego oraz Pawła Piekarczyka. 9.11, godz. 9.30, Msza Św. oraz marsz Polonii w Essen, Kościół i sala św Klenensam Hirtsieferste
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Drzewica organizuje spotkanie z Marszałkiem Antonim Macierewiczem, 9 listopada, godz. 17.30, Hotel Restauracja Zamkowa plac Wolności 32
Wydarzenie 12 listopada o godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Formuła 1. Nowozelandczyk Lawson kierowcą Red Bulla

Źródło: x.com/@redbullracing

Liam Lawson został nowym kierowcą Red Bulla - poinformował w czwartek zespół rywalizujący w mistrzostwach świata Formuły 1. 22-letni Nowozelandczyk zastąpi Meksykanina Sergio Pereza u boku czterokrotnego czempiona Holendra Maxa Verstappena.

Lawson zadebiutował w Formule 1 w ekipie Racing Bulls podczas ubiegłorocznego Grand Prix Holandii jako zmiennik kontuzjowanego Daniela Ricciardo. Wystąpił wówczas w pięciu wyścigach, a w tym sezonie powrócił na ostatnie sześć zawodów, gdy Australijczyka odsunięto od zespołu.

"Status kierowcy Oracle Red Bull Racing od zawsze był moim marzeniem. To coś, czego pragnąłem i nad czym pracowałem odkąd miałem osiem lat. Do tej pory była to dla mnie niesamowita podróż. Chcę bardzo podziękować całemu zespołowi VCARB (RB) za wsparcie, ostatnie sześć wyścigów odegrało ogromną rolę w moich przygotowaniach do tego kolejnego kroku" - przyznał Nowozelandczyk, cytowany w oświadczeniu zespołu.

 

Nie boi się rywalizacji

Szef Red Bulla Christian Horner powiedział, że występy Lawsona pokazały, że jest on "prawdziwym kierowcą, który nie boi się rywalizować z najlepszymi i wychodzić na prowadzenie".

"Jego przybycie kontynuuje długą historię zespołu w promocji programu Red Bull Junior. Podąża on śladami kierowców, którzy zdobyli mistrzostwo i wygrywali wyścigi, takich jak Sebastian Vettel i oczywiście Max Verstappen. Nie ma wątpliwości, że ściganie się u boku Maxa, czterokrotnego mistrza i niewątpliwie jednego z najlepszych kierowców, jakich kiedykolwiek widziano w F1, to zniechęcające zadanie, ale jestem pewien, że Liam sprosta temu wyzwaniu i dostarczy nam w przyszłym roku kilka znakomitych wyników" - dodał Horner.

 

Perez startował w barwach austriackiego zespołu przez ostatnie cztery lata. 34-letni kierowca, wicemistrz świata w poprzednim sezonie, od kwietnia 2023 nie wygrał jednak żadnego wyścigu. Sezon 2024 zaczął nieźle, cztery razy w pięciu wyścigach był nawet na podium, ale później już ani razu nie zameldował się w czołowej trójce. Ostatecznie zakończył sezon jako ósmy, co skłoniło włodarzy Red Bulla do poszukania nowego partnera dla mistrza świata Holendra Maxa Verstappena. O rozwiązaniu kontraktu z Meksykaninem poinformowano w środę.

Pisaliśmy o tym tu:

To już pewne. Perez traci fotel w Red Bullu

"Jestem niesamowicie podekscytowany współpracą z Maxem i nauką od mistrza świata. Nie mam wątpliwości, że nauczę się czegoś z jego doświadczenia. Nie mogę się doczekać, żeby ruszyć dalej" - podkreślił Lawson.

 

Sezon 2025 rozpocznie się wyścigiem o Grand Prix Australii w dniach 14-16 marca. Tytułu indywidualnego bronić będzie Verstappen, natomiast trofeum wśród konstruktorów - ekipa McLarena.

Źródło: x.com/PAP

Wiadomości

Reżim Tuska chce zamknąć Zbigniewa Ziobro w areszcie!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prof. Piotrowski powiedział, co uważa. Za to potępiło go Themis

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

W pożarze magazynu z perfumami zginęło sześć osób!

Leśkiewicz: premier zablokował spotkanie prezydenta z szefami służb

Prezydent RP Karol Nawrocki zachęca do udziału w Marszu Niepodległości

Doda broni Roxie Węgiel. Jej zdaniem ślub w wieku 19 lat to NAJLEPSZA OCHRONA przed show-biznesem

Ordo Iuris alarmuje: Rząd Tuska chce uprawnień do zamykania prawicowych mediów!

Haniebne stanowisko MKiDN w sprawie zrabowanego przez Niemców zapisu Gaude Mater Polonia

Idzie bieda. Cyrk rządu Tuska. Nieodpowiedzialny Hołownia

Marta Nawrocka w Paryżu. Weźmie udział w uroczystości wprowadzenia Ikony Matki Bożej do Katedry Notre-Dame

Fiskus bierze BLIK pod lupę. Użytkownicy mogą zapłacić podatek

Prezydent Nawrocki w Kętrzynie: Polska będzie trwała i będzie wielka

Jakubiak: dziś nie mówi się "banda". Mówi się KO

Zachodniopomorskie: zablokowana trasa S3 w kierunku Szczecina między węzłami Myślibórz i Pyrzyce

Najnowsze

Reżim Tuska chce zamknąć Zbigniewa Ziobro w areszcie!

Rzecznik prezydenta o działaniach Tuska wobec służb specjalnych

Leśkiewicz: premier zablokował spotkanie prezydenta z szefami służb

Karol Nawrocki

Prezydent RP Karol Nawrocki zachęca do udziału w Marszu Niepodległości

Doda broni Roxie Węgiel. Jej zdaniem ślub w wieku 19 lat to NAJLEPSZA OCHRONA przed show-biznesem

Ordo Iuris alarmuje: Rząd Tuska chce uprawnień do zamykania prawicowych mediów!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prof. Piotrowski powiedział, co uważa. Za to potępiło go Themis

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

W pożarze magazynu z perfumami zginęło sześć osób!