Przejdź do treści
18:11 Ukraina: trafiliśmy w instalacje gazowe i paliwowe w Rosji, korzystając m.in. z rakiet produkcji brytyjskiej typu Storm Shadow
17:49 Izraelska armia: zabiliśmy członka irańskich sił Al-Kuds w Libanie, który miał planować ataki w Syrii i Libanie
17:30 Abp Galbas do ubogich: dla Boga jesteś tak samo ważny, jak najważniejszy człowiek na Ziemi
16:42 Straż pożarna: w Wigilię Bożego Narodzenia strażacy na terenie całego kraju interweniowali 1043 razy
14:33 Lublin: pożar dachu kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego został opanowany, obecnie trwa jego dogaszanie –
13:39 Prokuratura: Bartosz G. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
13:34 IMGW: Najbliższej nocy na południu Polski duży mróz. W piątek marznące mżawki
13:08 Watykan: Papież zaapelował o szczery, bezpośredni dialog w sprawie Ukrainy
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Koniec pięknego snu Islandczyków, Francja gromi w ćwierćfinale

Źródło: facebook.com/uefaeuro

Ostatnim spotkaniem ćwierćfinałowym tegorocznych Mistrzostw Starego Kontynentu był pojedynek Francji z Islandią. Na papierze to gospodarze turnieju byli faworytami meczu, jednak reprezentacja Islandii głównie po wyeliminowaniu z gry Anglików pokazała, że jest groźnym rywalem. Jednak piękny sen ,,Skandynawów” zakończył się, po porażce z drużyną Laurenta Blanca aż 2:5.

Grająca swobodnie Islandia, dla której awans do ćwierćfinału i tak był już największym sukcesem w historii reprezentacji, bardzo umiejętnie wykorzystała niepewną grę Francuzów w pierwszych minutach. Ku zaskoczeniu, to Islandczycy przejęli inicjatywę, raz za razem atakując na bramkę Llorisa. Jednak rywale gospodarzy nie uniknęli prostych błędów, a pierwszego z nich już w 12. minucie wykorzystał Olivier Giroud, który w akcji sam na sam z Hannesem Halldorssonem znalazł posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza. W 20. minucie było już 2:0. Tym razem islandzcy obrońcy przy rzucie rożnym nie upilnowali Paula Pogby, który uderzył głową nie do obrony. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym Wyspiarze wyglądali jednak słabiej. Francuzi nie forsowali tempa, ale nawet mimo to łatwo kreowali sytuacje bramkowe. Kolejne bramki padły tuż przed przerwą. Najpierw precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Dimitri Payet, a następnie efektownie piłkę nad bramkarzem przerzucił Antoine Griezmann. To było jego czwarte trafienie w tym turnieju, dzięki czemu został samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców.

W drugiej połowie Islandczycy chcieli za wszelką cenę zrobić wszystko by z honorem pożegnać się z turniejem. Udało się to w 56. minucie. Sigurdsson dośrodkował z prawej strony a wślizgiem piłkę do bramki Llorisa wpakował Sigthorsson.Z tego zmniejszenia strat cieszyli się jednak bardzo krótko. Po faulu Bjarnasona w środkowej strefie znakomicie dośrodkował w pole karne Payet. Do piłki poszybował Giroud, pokonując źle interweniującego Halldorssona zaledwie 60 sekund po trafieniu dla Wyspiarzy. "Wikingowie" cieszyli się z jeszcze jednego trafienia. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Birkir Bjarnason.

Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Francji aż 5:2 i można śmiało powiedzieć, że był to najlepszy mecz gospodarzy turnieju na tych Mistrzostwach Europy. W półfinale czeka ich ciężki pojedynek, gdyż zmierzą się z Mistrzami Świata, Niemcami. Islandczycy wracają do domu z podniesionymi głowami. Dali oni swoim kibicom na tym turnieju wiele radości i dumy.

Wiadomości

Saryusz-Wolski ostrzega przed europejską bronią nuklearną w rękach islamistów. Ma rozwiązanie dla Polski

Bartosz G. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem!

"Kolejne skandaliczne pismo". Górnicy protestują, a Motyka listy pisze

Antoni Macierewicz o rosyjskich prowokacjach: to są przygotowania do działań militarnych

Kosiniak-Kamysz uspokaja po rosyjskich prowokacjach. Znów wychodzi niekompetencja rządu 13 grudnia?

Pożar dachu kościoła przy ul. Kunickiego. Straż pożarna podała szczegóły

Jakie dziś mamy święto? Zaczęło się w Betlejem, ok. 1700 lat temu

Wojsko zna lokalizację wszystkich balonów. Policja szuka ich w terenie

Incydent? Prowokacja? Były oficer SKW: balony to nie kontrabanda

Walka z Kościołem to ich cel? Koalicja 13 grudnia uderza w fundamenty Polski

Papieskie orędzie Urbi et Orbi: Leon XIV po raz pierwszy przemówił po polsku

HIT DNIA

Święta z politykami? Polacy jednoznacznie wybrali... prezydenta Nawrockiego! [SONDAŻ]

Obiekty znad Białorusi nad polskim niebem. Sakiewicz: musiała stać za tym Rosja

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Najnowsze

Saryusz-Wolski ostrzega przed europejską bronią nuklearną w rękach islamistów. Ma rozwiązanie dla Polski

Kosiniak-Kamysz uspokaja po rosyjskich prowokacjach. Znów wychodzi niekompetencja rządu 13 grudnia?

Pożar dachu kościoła przy ul. Kunickiego. Straż pożarna podała szczegóły

Jakie dziś mamy święto? Zaczęło się w Betlejem, ok. 1700 lat temu

Wojsko zna lokalizację wszystkich balonów. Policja szuka ich w terenie

Bartosz G. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem!

"Kolejne skandaliczne pismo". Górnicy protestują, a Motyka listy pisze

Antoni Macierewicz o rosyjskich prowokacjach: to są przygotowania do działań militarnych