Justyna Kowalczyk najlepsza w maratonie narciarskim

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu Arefjallsoppet na dystansię 63 kilometrów. Zawody są częścią cyklu narciarskich biegów długodystansowych Ski Classics.
W tym sezonie nasza biegaczka kilkakrotnie startowała już w maratonach, zajmując między innymi drugie miejsce w Lillehammer i trzecie w Livigno. Tym razem w ostatnim już w sezonie biegu w Norweskiej miejscowości Are odniosła pierwsze zwycięstwo. Polce udało się wyprzedzić na finiszu Szwajcarkę Sarainę Boiner. Wśród mężczyzn triumfował Johann Kleidstadt.
Kowalczyk w klasyfikacji generalnej Ski Classics zajęła 9 miejsce, najlepsza zaś była Britta Johansson Norbret. U Panów na czele zakończył rywalizację, trzeci w sobotnim biegu Petter Eliassen.
Polecamy Rafał Ziemkiewicz
Wiadomości
Najnowsze

Schnepf się nie pohamowała. "(...)kto na mnie zwymiotuje"

Zandberg krytykuje Trzaskowskiego za partyjniactwo w spółkach Skarbu Państwa: zatrudniani są ludzie kompletnie bez kompetencji, hejterzy

Były doradca Trumpa ostrzega: Putin może popełnić błąd
