Jeden punkt Polaków w Ałmacie
facebook.com/prevcpeter

Polscy skoczkowie narciarscy zaliczyli bardzo słaby występ w Pucharze Świata w Kazachskich Ałmatach. Dawid Kubacki jako jedyny zakwalifikował się do drugiej serii, w której zajął 30 miejsce. Zawody wygrał po raz kolejny w tym sezonie, lider klasyfikacji generalnej Peter Prevc.

Puchar Świata w skokach narciarskich po raz pierwszy odbył się w Kazachstanie. Konkursowi towarzyszyła wiosenna atmosfera, temperatura powietrza przekraczała bowiem 15 stopni.

Reprezentanci Polski, wśród których zabrakło szlifujących formę przed zawodami w Wiśle Kamila Stocha i Stefana Huli, pokazali się z nie najlepszej strony. Po pierwszej serii swój występ zakończyli 36. Jakub Wolny, 38. Maciej Stękała i 42. Jan Ziobro. Zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Maciej Kot oddał co prawda niezły skok na 127 metrów, ale po chwili został zdyskwalifikowany ze względu na nieregulaminowy kombinezon. Jedynie Dawid Kubacki zdołał uplasować się w pierwszej trzydziestce - na 23 miejscu, druga próba mu jednak kompletnie nie wyszła i ostatecznie w dzisiejszym konkursie udało mu się zdobyć jedynie punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Całe zawody zdecydowanie wygrał Peter Prevc oddając najdłuższe skoki w obu seriach. Drugi był Michael Hayboeck, trzeci Severin Freund.