Przejdź do treści
21:40 W sobotę 19 lipca w całej Polsce odbędą się demonstracje antyimigracyjne - organizatorem są politycy Konfederacji
18:27 Płonie hala Zakładów Tworzyw Sztucznych w Siemianowicach Śląskich - trwa akcja gaśnicza
17:28 Prezydent Donald Trump: Jeśli w ciągu 50 dni nie dojdziemy do porozumienia z Rosją, nałożymy na nią surowe cła; jesteśmy z Rosji bardzo niezadowoleni
17:23 USA: Prezydent Donald Trump spotkał się z sekretarzem generalnym NATO - w trakcie spotkania zapowiedział przedstawienie nowego planu obronnego dla Ukrainy
14:30 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wicepremier Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Ja. Ja. Deutschland raus! Niemcy wypadają z mundialu w Katarze [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Sensacja! Czterokrotni mistrzowie świata poza turniejem. Reprezetacja Niemiec wygrała mecz z Kostaryką 4:2 ale wypadła z dalszych rozgrywek. Bramki: 0:1 Serge Gnabry (10-głową), 1:1 Yeltsin Tejeda (58), 2:1 Juan Pablo Vargas (70), 2:2 Kai Havertz (73), 2:3 Kai Havertz (85), 2:4 Niclas Fuellkrug (89). W dalszej części turnieju zobaczymy reprezentacje Japonii i Hiszpanii.

Maroko, Chorwacja, Japonia i Hiszpania awansowały w czwartek do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Sensacją jest odpadnięcie wiceliderów rankingu FIFA Belgów oraz Niemców - pierwsi zremisowali 0:0 z Chorwacją, a drugim nie pomogło zwycięstwo 4:2 nad Kostaryką. W innych spotkaniach tego dnia Japonia pokonała Hiszpanię 2:1, a Maroko zwyciężyło Kanadę 2:1.

Precyzyjny finisz Gnabry'ego i mamy 1:0 dla Niemców ⚽
_____#CRCGER 🇨🇷🇩🇪 • #Mundialove pic.twitter.com/7b6FBKUfPM

— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 1, 2022

Dla Niemców, którzy w 2014 roku wywalczyli mistrzostw świata, to już drugi z rzędu przypadek zakończenia mundialu na fazie grupowej - identycznie było w 2018 roku w Rosji.

Selekcjoner Hansi Flick i jego podopieczni nie byli w łatwej sytuacji przed ostatnią kolejką w grupie E. Nie wszystko bowiem zależało od nich. Musieli nie tylko pokonać Kostarykę, ale liczyć również na to, że Japonia nie wygra z Hiszpanią.

𝗖𝗢 𝗧𝗨 𝗦𝗜𝗘̨ 𝗪𝗬𝗣𝗥𝗔𝗪𝗜𝗔❗ 𝗞𝗢𝗦𝗧𝗔𝗥𝗬𝗞𝗔 𝗪𝗬𝗥𝗢́𝗪𝗡𝗨𝗝𝗘 🙆‍♂️
_____#CRCGER 🇨🇷🇩🇪 • #Mundialove pic.twitter.com/YKJGWhl4mE

— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 1, 2022

Swoje zadanie Niemcy wykonali, choć z trudem, bowiem jeszcze w 73. minucie przegrywali sensacyjnie 1:2. Później jednak zdobyli trzy bramki, z czego dwie Kai Havertz.

Głośno tego dnia było również o Manuelu Neuerze. Niemiecki golkiper przeszedł do historii futbolu jako bramkarz z największą liczbą występów w mistrzostwach świata. Mecz z Kostaryką był jego dziewiętnastym na mundialach.

𝗛𝗶𝘀𝘇𝗽𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗯𝘆ł𝗮 𝗻𝗮 𝗺𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗽𝗼𝘇𝗮 𝗺𝘂𝗻𝗱𝗶𝗮𝗹𝗲𝗺, 𝗮𝗹𝗲 𝗡𝗶𝗲𝗺𝗰𝘆 𝘀𝘁𝗿𝘇𝗲𝗹𝗶𝗹𝗶 𝗻𝗮 𝗿𝗲𝗺𝗶𝘀❗ 𝗖𝗢 𝗭𝗔 𝗪𝗜𝗘𝗖𝗭𝗢́𝗥 🤩
_____#CRCGER 🇨🇷🇩🇪 • #Mundialove pic.twitter.com/aoaGyFe17p

— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 1, 2022

36-letni zawodnik Bayernu Monachium, mistrz świata z 2014 roku, wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów na tej pozycji swojego słynnego rodaka Seppa Maiera (mistrza świata 1974) oraz Brazylijczyka Claudio Taffarela, triumfatora mundialu 1994. Oni mają na koncie po 18 meczów w imprezach tej rangi.

Niemcy prowadzą 4:2, ale nadal są na 3. miejscu w grupie E ❗
_____#CRCGER 🇨🇷🇩🇪 • #Mundialove pic.twitter.com/jQabs2mf1G

— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 1, 2022

Fatalnie dla drużyny Flicka ułożył się jednak wynik drugiego meczu, rozgrywanego w tym samym czasie. Hiszpania przegrała z Japonią 1:2, choć do przerwy prowadziła 1:0. Rywale zdobyli dwie bramki na początku drugiej połowy.

Ten rezultat sprawił, że awans wywalczyli podopieczni Luisa Enrique oraz piłkarze z Azji. Niemcy z dorobkiem 4 pkt uplasowali się na trzecim miejscu, a Kostaryka (3 pkt) na czwartym.

𝗦𝗘𝗡𝗦𝗔𝗖𝗝𝗔❗ 𝗡𝗶𝗲𝗺𝗰𝘆 𝗼𝗱𝗽𝗮𝗱𝗮𝗷𝗮̨ 𝘇 𝗠𝗦́ 😮Nieprawdopodobny finisz w grupie E 🤯 pic.twitter.com/PcT2WaPCcC

— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 1, 2022
Telewizja Republika

Wiadomości

Polacy ocenili dziesięcioletnią działalność Pierwszej Damy

Jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej?

Victoria Beckham opublikowała zdjęcie Igi Świątek. Wszystko przez sukienkę!

Strzały na granicy. Żołnierz bronił Polski, a prokuratura Bodnara go oskarża

Internauta pokazuje szokującą znajomość Łukasza Kohuta z KO: dlaczego Pan nienawidzi Polski?

Naciski na Hołownię - Tusk szykował zamach stanu?

„Ostatnie szlify” u Nawrockiego. Kto zostanie szefem kancelarii?

Tak wygląda nowe życie Daniela Martyniuka. Pokazał syna i ukochaną

Granaty hukowe w Markach. Gruzin zatrzymany przez kontrterrorystów

Trump stawia ultimatum Rosji. 50 dni na pokój, inaczej surowe cła

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najstarszy prezydent świata znów kandyduje. Wiek go nie zatrzyma

Milicic ogłosił kadrę Polski na EuroBasket 2025

Hubert Hałas – piłka nożna w sercu, inspiracja w sieci

Najnowsze

Polacy ocenili dziesięcioletnią działalność Pierwszej Damy

Internauta pokazuje szokującą znajomość Łukasza Kohuta z KO: dlaczego Pan nienawidzi Polski?

Naciski na Hołownię - Tusk szykował zamach stanu?

„Ostatnie szlify” u Nawrockiego. Kto zostanie szefem kancelarii?

Tak wygląda nowe życie Daniela Martyniuka. Pokazał syna i ukochaną

Jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej?

Victoria Beckham opublikowała zdjęcie Igi Świątek. Wszystko przez sukienkę!

Strzały na granicy. Żołnierz bronił Polski, a prokuratura Bodnara go oskarża