Iga Świątek i Hubert Hurkacz w półfinale. Ostrawa i Metz są szczęśliwe dla polskiego tenisa
Fot:Twitter/WTA/ATP

Polscy tenisiści w piątek zwyciężyli swoje mecze w turniejach WTA w Ostrawie i ATP w Metz. Iga Świątek pokonała Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 7:6 i 6:2 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Ostrawie. Hubert Hurkacz pokonał legendarnego Andy Murraya 7:6, 6:3 w turnieju ATP w Metz.

24 - latek dokonał tego samego co jego młodsza koleżanka i awansował do półfinału bez straty seta. Zarówno Świątek, jak i Hurkacz problemy mieli wyłącznie w pierwszym secie. Piątkowe zwycięstwa to wielki sukces rodzimego tenisa. W półfinałach Iga Świątek zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari. Hubert Hurkacz zmierzy się z Peterem Gojowczykiem.

Hubert Hurkacz melduje się w półfinale turnieju ATP 250 w Metz!

✅ 7:6, 6:3 vs. Andy Murray

???? 13 asów, ani razu nie stracił podania.
Bardzo dobry mecz Huberta z kilkoma "magicznymi" zagraniami. Przede wszystkim zaimponowała mi koncentracja w kluczowych punktach. Brawo!

— Dawid Żbik (@DawidZbik) September 24, 2021

Dzisiaj Iga Świątek i Hubert Hurkacz niezłe braterstwo dusz: zwycięskie dwusetówki z tie-breakiem w pierwszym secie, a w drugim co najmniej dwa meczbole dokładnie w tych samych sekundach

— Paweł Wilkowicz (@wilkowicz) September 24, 2021
polskieradio24.pl

Gorąco w sieci: internauci krytykują Tuska po akcji ABW

Błaszczak: władza, która dziś Polską rządzi nie sprawdza się! Rozliczymy odpowiedzialnych za zaniedbania ws. powodzi [wideo]

Uderzenie w nielegalny hazard w Gdyni!

Republika: „W Punkt” o godz.20:20

Młodzi ludzie uratowali kościół przed powodzią

Miliony dla Fundacji WOŚP. PZU nie żałuje kasy

Policja zatrzymała pijanego ojca, który opiekował się dzieckiem!

Bagiński: strategia Tuska wobec kataklizmu to strategia picu i rozpaczliwe ratowanie wizerunku

Rada Muzeum Historii Polski staje w obronie dyrektora, którego chce odwołać koalicja 13 grudnia