Przejdź do treści
09:06 Tusk: na trasie Warszawa-Lublin (wieś Mika) doszło do aktu dywersji
08:00 Policja: Siedem osób z zarzutami za kilkaset fałszywych alarmów bombowych
07:51 Wietnam: Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku osunięcia ziemi
07:43 Arabia Saudyjska: 42 pielgrzymów zginęło w pożarze, który wybuchł po kolizji autokaru z cysterną
07:28 Kraków: Słup ognia na wysokość ok. 20 m po rozszczelnieniu gazociągu
07:06 IMGW: wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie dolnośląskim oraz przed oblodzeniem na obszarze Śląska, Małopolski i Podkarpacia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Pucku zaprasza na spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem, Jackiem Sasinem, Michałem Kowalskim, 17 listopada, g. 17.00, Ratusz Miejski, Puck
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Jeleśnia zaprasza na spotkanie otwarte z Robertem Bąkiewiczem. 20 listopada, godz. 18:00, Restauracja „U Meresa”, T. Kościuszki 40, 34-100 Żywiec
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Rypin zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 18 listopada, godz. 19:00, Centrum Aktywności Społecznej „Katolik”, ul. Kościuszki 10, Rypin
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Starachowicach Dariusz Nowak oraz poseł Krzysztof Lipiec zapraszają na spotkanie z Adrianem Stankowskim 23 listopada o godz. 17:30 w Parku Kultury przy ul. Radomskiej 21 w Starachowicach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem PiS, Przemysławem Czarnkiem. 24 listopada, godz. 18:00, Hotel Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl

Iga Świątek bierze Paryż! Puchar Rolanda Garrosa dla fenomenalnej Polki

Źródło: Twitter/Roland Garros

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Polka w finale Roland Garros rozbiła Amerykankę, Cori Gauff 6:1, 6:3 i tym samym zwyciężyła w 6. turnieju z rzędu. Ponadto 21-latka przedłużyła swoją znakomitą serię do 35. wygranych i w efekcie wyrównała legendarne osiągnięcie Venus Williams.

"Właśnie powiedziałam Coco, żeby nie płakała, a teraz ja to robię", powiedziała w pierwszych słowach Iga Świątek. "Chcę podziękować mojej ekipie, bez was by mnie tutaj nie było. Bardzo się cieszę, że w końcu wszystkie elementy się połączyły. Razem pracujemy na ten sukces", stwierdziła pierwsza rakieta świata.

"Kiedy wygrałam tutaj 2 lata temu, to było coś niesamowitego, teraz nie było łatwo, presja była ogromna, cieszę się, że widzę tyle polskich flag. To bardzo dobrze, że tu jesteście, że mogę na was liczyć w tych trudnych chwilach. Za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżam, jestem bardzo zmotywowana", dodała polska tenisistka.

"Bardzo dziękuję niezależnie od tego, co się działo przez cały czas. Wielkie podziękowania dla mojego taty, nie byłoby mnie na świecie bez Ciebie. Każda osoba w tym boksie ciężko pracowała, żebym się tutaj znalazła. Dziękuje!"

"Na koniec chcę coś powiedzieć do Ukrainy. Bądźcie silni. Wojna wciąż trwa",
zakończyła mistrzyni.

All the feels 🥹🇵🇱#RolandGarros | @iga_swiatek pic.twitter.com/OrcGaTeouO

— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2022

To było rewelacyjne spotkanie w wykonaniu naszej tenisistki. Kibice zebrani na trybunach już dawno nie widzieli tak poukładanego i czystego tenisa. I choć Cori Gauff pokazała tego dnia spory potencjał, wyraźnie widać było kto rozgrywa pierwszy w karierze finał, a kto robi to już po raz szósty z rzędu.

Amerykanka próbowała straszyć Polkę mocnym serwisem, jednak w jej grę wkradały się proste błędy, z których skrzętnie korzystała Iga Świątek. Tym samym pierwszy set zakończył się pewną wygraną liderki światowych list 6:1.

Iga on point 💯#RolandGarros | @iga_swiatek pic.twitter.com/IiWkRVW5GJ

— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2022

Na początku drugiej partii Polka nie uniknęła krótkiego przestoju, jednak szybko udało się przejść do porządku dziennego i wciąż dominować na korcie. Tymczasem gdy Gauff próbowała wywierać coraz większą presję, Iga Świątek pokazała jeszcze lepszą grę.

Two young queens 💪#RolandGarros pic.twitter.com/B5nXfHVYbE

— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2022

Polka imponowała spokojem i swobodą w konstruowaniu akcji, pokazując jednocześnie wzorową pracę na nogach i znakomite czytanie gry przeciwniczki. Przy wyniku 5:3 liderka rankingu WTA pewnie przypieczętowała swój 2. tryumf w Roland Garros.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
🇵🇱 POLAND-GARROS 🇵🇱
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️pic.twitter.com/PXQ5XkXItc

— wta (@WTA) June 4, 2022

W efekcie Iga Świątek pozostaje niepokonana od 35. meczów. Jest to rekordowa seria w XXI wieku. W 2000 roku, 35. spotkań z rzędu wygrała także Venus Williams. Ponadto Polka wygrała również sześć turniejów z rzędu i tym samym stała się pierwszą tenisistką, która dokonała tego od przełomu sezonów 2007 i 2008.

 

 

PAP/Telewizja Republika

Wiadomości

Shazza nie zatrzymuje się mimo choroby: „Dzięki terapii mogę dalej robić to, co kocham”

Aktualnie na giełdach paliw ceny ropy naftowej spadają!

Sakiewicz: W trakcie kiedy sabotażyści montowali ładunki wybuchowe na torach...

Kuźmiuk na gorąco o porwanej sieci trakcyjnej w okolicy Życzyna: "Być może mamy kolejny etap prowokacji rosyjskich"

Bruksela chce inwigilować całą populację Europy

Żurek pod ostrzałem. Sędziowie alarmują o możliwej patologii w KRS

SPRAWDŹ TO!

PILNE: Kolejny incydent na torach. Tym razem - porwana sieć trakcyjna pod Puławami

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy

W wyniku rozszczelnienia gazociągu zapalił się gaz. Trwa akcja!

Trump o tym jak Republikanie powinni głosować ws. akt Epsteina

Holandia: sądy puszczają wolno obcokrajowców

Wschodni Pacyfik: Kolejny ostrzał narkotykowych przemytników

Kongres USA szykuje Rosji drakońskie sankcje. Trump się określił

Autobus runął do wąwozu, zginęło 12 pasażerów

Amerykanie postawili Serbii żądania w sprawie udziału Rosji

Najnowsze

Shazza nie zatrzymuje się mimo choroby: „Dzięki terapii mogę dalej robić to, co kocham”

von der Leyen

Bruksela chce inwigilować całą populację Europy

Żurek pod ostrzałem. Sędziowie alarmują o możliwej patologii w KRS

SPRAWDŹ TO!

PILNE: Kolejny incydent na torach. Tym razem - porwana sieć trakcyjna pod Puławami

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy

Aktualnie na giełdach paliw ceny ropy naftowej spadają!

Sakiewicz: W trakcie kiedy sabotażyści montowali ładunki wybuchowe na torach...

Kuźmiuk na gorąco o porwanej sieci trakcyjnej: "To może być kolejna prowokacja"

Kuźmiuk na gorąco o porwanej sieci trakcyjnej w okolicy Życzyna: "Być może mamy kolejny etap prowokacji rosyjskich"