Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
11:57 Nauseda: jest zgoda, by usunąć z konstytucji zakaz rozmieszczania broni jądrowej
11:24 UE: TSUE utrzymał karę ponad 4 mld euro nałożoną przez KE na Google
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 566. Klub „Gazety Polskiej” w Łazach (woj. śląskie)
Wydarzenie Informujemy, że reaktywował się Klub „Gazety Polskiej” Białystok (woj. podlaskie)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na prelekcje prof. Grzegorza Kucharczyka (PAN) "Stosunki polsko - niemieckie po upadku berlinskiego muru". 4 lipca 2026 r. , godz. 15:00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu

Hurkacz spadł w rankingu o dwa miejsca

Źródło: gotowinasport.sts.pl

Hubert Hurkacz spadł z 14. na 16. miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistów. Na czele utrzymał się Włoch Jannik Sinner, a na drugie miejsce awansował Niemiec Alexander Zverev.

Hubert Hurkacz notuje w ostatnich tygodniach spory spadek, bowiem wciąż nie wrócił do formy po kontuzji kolana, której doznał w lipcu. Polski tenisista w turnieju ATP 1000 w Paryżu odpadł już w pierwszej rundzie. 

W stolicy Francji triumfował Alexander Zverev, który wykorzystał porażkę Hiszpana Carlosa Alcaraza w 1/8 finału i wyprzedził go w światowym zestawieniu, wracając na pozycję wicelidera. Do Jannika Sinnera traci jednak ponad trzy tysiące punktów. 

Hurkacz na 16. miejsce spadł także w klasyfikacji ATP Race, uwzględniającej wyniki uzyskane tylko w tym roku. Liderem rankingu, który wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju ATP Finals w Turynie, również jest Sinner. Na drugą pozycję awansował Zverev. 

Czołówka rankingu tenisistów ATP World Tour - stan na 4. listopada

1. (1) Jannik Sinner (Włochy) - 11330 pkt 

2. (3) Alexander Zverev (Niemcy) - 7715 

3. (2) Carlos Alcaraz (Hiszpania) - 7210 

4. (5) Daniił Miedwiedew (Rosja) – 5230 

5. (4) Novak Djokovic (Serbia) - 5210 

6. (6) Taylor Fritz (USA) - 4300 

7. (8) Casper Ruud (Norwegia) – 3855 

8. (10) Alex de Minaur (Australia) - 3745 

9. (7) Andriej Rublow (Rosja)  - 3720 

10. (9) Grigor Dimitrow (Bułgaria) – 3340 

… 

16. (14) Hubert Hurkacz (Polska) - 2640 

114. (116) Kamil Majchrzak (Polska) – 506 

184. (181) Maks Kaśnikowski (Polska) – 322

źródło: PAP 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.