Historyczny finał Australian Open. Rafael Nadal mistrzem

Hiszpański tenisista Rafael Nadal zdołał odwrócić przebieg meczu finałowego. Przegrywał w pewnym momencie już 0:2 w setach w pojedynku, w którym rywalem był Danił Miedwiediew. Udało mu się jednak odrobić straty.

Miedwiediew w trzecim secie miał praktycznie komfortową sytuację. Wymarzone warunki do zwycięstwa spowodowały jednak rozluźnienie i brak koncentracji, które sprawiły, że to właśnie Nadal – po raz 21 w swojej karierze sięgnął po tytuł.

Tenisista jest samodzielnym rekordzistą w liczbie tytułów wielkoszlemowych. Dziś udało mu się wyprzedzić Serba - Novaka Djokovicia oraz Szwajcara - Rogera Federera. Był to również drugi najdłuższy mecz w historii Hiszpana, trwający zawrotne 5 godzin i 24 minuty(w 2007 przegrał w finale z Djokoviciem w meczu trwającym 5 godzin i 53 minuty)

3 - Rafael #Nadal is the third oldest male player to win a Grand Slam title in the Open Era

Ken Rosewall 🇦🇺 (37 years, 1 month and 24 days at his oldest)
Roger Federer 🇨🇭 (36y, 5m, 7d at his oldest)
Rafael Nadal 🇪🇸 (35y, 7m, 27d today)

Timeless.#NadalMedvedev #AO2022 #AusOpen pic.twitter.com/1sdSS3d9ut

— OptaAce (@OptaAce) January 30, 2022

- Nigdy nie myślałem, że będę mógł tak dobrze grać. Nawet moi znajomi i ci z którymi pracują nie wierzyli, że mogę tutaj dotrzeć do finału turnieju - stwierdził przed finałem.

- Może półtora miesiąca temu powiedziałbym, że to będzie mój ostatni Australian Open. Ale teraz mam mnóstwo energii, by iść dalej – podsumował.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Danił Miedwiediew, który jest znany ze swojego gorącego temperamentu, po raz kolejny manifestował swoje oburzenie. Wszystko spowodowane było negatywnym nastawieniem trybun do jego osoby. Widać to na zamieszczonym filmie:

"Empty brains... their lives must be very bad!"

Daniil Medvedev makes his feelings clear about the Melbourne crowd 😡#AusOpen | @DaniilMedwed pic.twitter.com/WBFEKt9wBb

— Eurosport (@eurosport) January 30, 2022
sport.pl

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA