Garbine pokonała Venus. Hiszpania triumfuje na kortach Wimbledonu
Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała 7:5, 6:0 Amerykankę Venus Williams i została triumfatorką wielkoszlemowego Wimbledonu 2017 na kortach trawiastych w Londynie. To był drugi finał 23-letniej mistrzyni.
Dla Muguruzy to drugie wielkoszlemowe zwycięstwo – po zeszłorocznym triumfie we French Open.
Williams natomiast mogła wygrać Wimbledon po raz szósty, a o tytuł zagrała po raz dziewiąty, zostając tym samym najstarszą finalistką londyńskiego turnieju od 23 lat, gdy do tego etapu dotarła Amerykanka czeskiego pochodzenia Martina Navratilova.
W tym roku Amerykanka była rozstawiona była z numerem 10, Hiszpanka z 14.
wp.pl, tvn24.pl
Komentarze
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?