Przejdź do treści
French Open: niepokonana i najlepsza. Iga Świątek odprawiła Rosjankę [wideo]
Roland Garros

Liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem 20. rosyjską tenisistkę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1 w półfinale wielkoszlemowego turnieju French Open. W decydującym meczu paryskiej imprezy wystąpi drugi raz w karierze.

W tym roku Iga Świątek mierzyła się z Darią Kasatkiną trzykrotnie i za każdym razem górą, bez straty seta była polska tenisistka. Oczywiście w półfinałowym spotkaniu 21-latka ponownie była zdecydowaną faworytką.

Początek meczu wskazywał na bardziej wyrównaną potyczkę, niż miało to miejsce dotychczas. Do stanu 2:2, Kasatkina i Świątek grały punkt za punkt. Od piątego gema na korcie zaczynała jednak dominować już tylko jedna zawodniczka.

See you on Saturday 😊#RolandGarros pic.twitter.com/yCBExyPDvz

— Roland-Garros (@rolandgarros) June 2, 2022

Polka rozkręcała się z każdym zagraniem, podczas gdy z Rosjanki systematycznie schodziło powietrze i wiara w to, że może w tym meczu cokolwiek ugrać. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną liderki światowych list, która w zaledwie 36. minut doprowadziła do stanu 1:0 w setach.

Druga partia przypominała bardziej trening, niż mecz o ogromną stawkę. Świątek wręcz zmiotła rywalkę z kortu, odbierając jej jakiekolwiek chęci do gry. Polka oddała rywalce tylko jednego gema i ostatecznie po zaledwie 66. minutach, rozgromiła Darię Kasatkinę 6:2, 6:1.

You've earned it, Iga 👍#RolandGarros | @iga_swiatek pic.twitter.com/QaHWSpPxb9

"To dla mnie wyjątkowy moment. Cieszę się, że tu jestem, zdrowa i gotowa pokazać swój najlepszy tenis" - powiedziała zaraz po meczu 21-letnia raszynianka.

Dla 21-latki był to już 46. mecz w tym roku i 43. zakończony zwycięstwem. Ponadto raszynianka zanotowała 34. wygraną z rzędu, czym wyrównała osiągnięcie legendarnej Sereny Williams z 2013. roku. Jeśli, zaś Polka wygra sobotni finał, to wówczas wyrówna rekord drugiej z sióstr Williams, Venus która w 2000. roku zanotowała 35. zwycięstw z rzędu.

Nice win streak company 👏

3️⃣5️⃣ Venus Williams 2000
3️⃣4️⃣ Serena Williams 2013
3️⃣4️⃣ Iga Świątek 2022#RolandGarros pic.twitter.com/w2dmH2eTfl

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

W wielkim finale Rolanda Garrosa Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką, Cori "Coco" Gauff, która w drugim dzisiejszym półfinale pokonała Włoszkę, Martinę Trevisan.

Roland Garros/PAP

Wiadomości

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA