Fatalny początek sezonu. Blamaż Szczęsnego

Pierwsza kolejka ligi włoskiej nie była szczęśliwa dla Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz popełnił dwa karygodne błędy, w wyniku których jego Juventus stracił prowadzenie i ostatecznie zremisował 2:2 z o wiele słabszym rywalem.

Początkowo nic nie wskazywało kłopotów faworytów w wyjazdowym meczu z Udinese. Turyńczycy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po bramce Paulo Dybali. Osiemnaście minut później było już 0:2. Tym razem to Cuadrado zamienił na gola podanie Dybali.

Udinese w pierwszej połowie było praktycznie bezzębne. Wojciech Szczęsny tylko raz musiał interweniować, jednak polski bramkarz poradził sobie ze strzałem Ignacio Pussetto. Kłopoty zaczęły się po przerwie.

Polski bramkarz w 50. minucie sprokurował rzut karny. Szczęsny sfaulował Roberto Pereyrę. Poszkodowany Argentyńczyk pewnie wykonał jedenastkę i Udinese złapało kontakt.

Szczesny ????????pic.twitter.com/aZNjGanD5s

— Sports Share (@Sports_Share_FR) August 22, 2021

Niestety, polski bramkarz popełnił w niedzielę jeszcze gorszy błąd. W 83. minucie Szczęsny wdał się w drybling po otrzymaniu podania od Leonardo Bonucciego. Do golkipera błyskawicznie ruszyli dwaj piłkarze przeciwnej drużyny.

Szczęsny w tej sytuacji zachował się najgorzej, jak można było. Polak zamiast wykopać piłkę daleko, zaczął kiwać się z Okaką. Trafił w niego piłką, a ta dotarła do Deulofeu, który skierował ją do pustej bramki.

Duży błąd Wojciecha Szczęsnego. ????????????

Reprezentant Polski meczu z Udinese Calcio z pewnością nie zaliczy do udanych. #włoskarobota ???????? pic.twitter.com/eRmeXRE1rm

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) August 22, 2021

Jak się okazało, był to gol na wagę remisu. W doliczonym czasie gry piłkę w siatce gospodarzy umieścił jeszcze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który pełnił tym razem rolę rezerwowego, wykończył dośrodkowanie Federico Chiesy, jednak znajdował się na minimalnym spalonym i gol nie został uznany.

Polskie Radio 24.pl

Wrocław czeka, ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA