Przejdź do treści
04:28 USA: jak podała Agencja Reutera administracja Donalda Trumpa przygotowuje się do rozmieszczenia na ulicach Waszyngtonu setek żołnierzy Gwardii Narodowej
03:46 Estonia: według doniesień mediów rosyjska baza w Królewcu źródłem zakłóceń GPS; jej celem osłabienie wywiadu NATO
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Republika W poniedziałek gośćmi Anny Popek i Adriana Stankowskiego w Radio Republika będą: godz. 6:19 - Tomasz Grzywaczewski – podróżnik, publicysta; godz. 6:35 - Mariusz Pilis - producent i reżyser, SDP; godz. 7:10 - poseł Urszula Nowogórska (PSL)
22:22 Ukraina: co najmniej 12 osób zostało rannych w ataku rosyjskiego lotnictwa na Zaporoże
22:08 Izrael: Netanjahu zapowiedział szybkie rozpoczęcie nowej ofensywy w Strefie Gazy
21:41 Hiszpania: tysiąc osób ewakuowanych z powodu pożarów w Kastylii-Leonie
21:11 Wielka Brytania: policja poinformowała, że w sobotę zatrzymano 532 osoby za wspieranie zakazanej Palestine Action
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Fatalny początek sezonu. Blamaż Szczęsnego

Źródło: Fot. Twitter/@BoiMaq

Pierwsza kolejka ligi włoskiej nie była szczęśliwa dla Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz popełnił dwa karygodne błędy, w wyniku których jego Juventus stracił prowadzenie i ostatecznie zremisował 2:2 z o wiele słabszym rywalem.

Początkowo nic nie wskazywało kłopotów faworytów w wyjazdowym meczu z Udinese. Turyńczycy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po bramce Paulo Dybali. Osiemnaście minut później było już 0:2. Tym razem to Cuadrado zamienił na gola podanie Dybali.

Udinese w pierwszej połowie było praktycznie bezzębne. Wojciech Szczęsny tylko raz musiał interweniować, jednak polski bramkarz poradził sobie ze strzałem Ignacio Pussetto. Kłopoty zaczęły się po przerwie. 

Polski bramkarz w 50. minucie sprokurował rzut karny. Szczęsny sfaulował Roberto Pereyrę. Poszkodowany Argentyńczyk pewnie wykonał jedenastkę i Udinese złapało kontakt.

Szczesny ????????pic.twitter.com/aZNjGanD5s

— Sports Share (@Sports_Share_FR) August 22, 2021

Niestety, polski bramkarz popełnił w niedzielę jeszcze gorszy błąd. W 83. minucie Szczęsny wdał się w drybling po otrzymaniu podania od Leonardo Bonucciego. Do golkipera błyskawicznie ruszyli dwaj piłkarze przeciwnej drużyny. 

Szczęsny w tej sytuacji zachował się najgorzej, jak można było. Polak zamiast wykopać piłkę daleko, zaczął kiwać się z Okaką. Trafił w niego piłką, a ta dotarła do Deulofeu, który skierował ją do pustej bramki.

Duży błąd Wojciecha Szczęsnego. ????????????

Reprezentant Polski meczu z Udinese Calcio z pewnością nie zaliczy do udanych. #włoskarobota ???????? pic.twitter.com/eRmeXRE1rm

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) August 22, 2021

Jak się okazało, był to gol na wagę remisu. W doliczonym czasie gry piłkę w siatce gospodarzy umieścił jeszcze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który pełnił tym razem rolę rezerwowego, wykończył dośrodkowanie Federico Chiesy, jednak znajdował się na minimalnym spalonym i gol nie został uznany.

 

Polskie Radio 24.pl

Wiadomości

Santiago Abascal alarmuje

Trzykrotny wzrost liczby gwałtów w Hiszpanii. Abascal wzywa do masowej deportacji

Kolega Tuska ma problem. Rumunii grozi bankructwo

Muzułmański nauczyciel dostał wyrok. Molestował seksualnie dziewczynki

Niemieckie związki przeciw AI, bo nie broni flagi LGBT

Putin ma o czym myśleć. Rosyjscy przywódcy umierają rok "po Kamczatce"

Znów trzęsienie ziemi. Lipcowe uruchomiło 7 wulkanów

Będzie druga tura wyborów prezydenckich w Zabrzu. Znamy wyniki

Desperacka próba rządu w obronie ludności przed ofensywą gangów

Lider prawicy o hierarchach kościoła: brak wsparcia dla wartości chrześcijańskich

Znamy zwycięzcę Tour de Pologne 2025

Netanjahu chce zakończenia wojny. Będzie ofensywa w Strefie Gazy

Suski: widzimy KPO – czyli Katastrofę Platformy Obywatelskiej!

Gmyz: mamy w Polsce producentów autobusów elektrycznych. Zamiast nich wybrano obcy kapitał!

Wystąpili w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego

Brak rozliczeń w sprawie KPO może mocno uderzyć w notowania rządu Tuska

Najnowsze

Santiago Abascal alarmuje

Trzykrotny wzrost liczby gwałtów w Hiszpanii. Abascal wzywa do masowej deportacji

rosyjscy liderzy

Putin ma o czym myśleć. Rosyjscy przywódcy umierają rok "po Kamczatce"

trzęsienie ziemi

Znów trzęsienie ziemi. Lipcowe uruchomiło 7 wulkanów

Będzie druga tura wyborów prezydenckich w Zabrzu. Znamy wyniki

rząd Haiti chce udaremnić ofensywę gangów

Desperacka próba rządu w obronie ludności przed ofensywą gangów

kolega Tuska, premier Bolojan, ma problem

Kolega Tuska ma problem. Rumunii grozi bankructwo

muzułmański sprawca molestowania z Manchesteru

Muzułmański nauczyciel dostał wyrok. Molestował seksualnie dziewczynki

TikTok zwalnia ludzi, by zastąpić ich AI

Niemieckie związki przeciw AI, bo nie broni flagi LGBT