Ekstraklasa: Stal Mielec z pierwszym zwycięstwem w sezonie
PGE Stal Mielec/Twitter

Beniaminek wygrał dziś z Piastem Gliwice 3:2. Mecz odbywał się w piątej kolejce rozgrywek.

Pierwszy gol dla Stali padł już w 21. minucie spotkania. Rzut karny wykorzystał Maciej Domański. Piast nie był dłużny i w drugiej połowie, 49. minucie Michał Żyro zdobył gol dla swojego klubu. W 54. minucie Dominik Steczyk zdobył kolejnego gola dla mistrzów Polski z 2019 roku.

Stal odpowiedziała niemal natychmiast, jednak po podaniu Domańskiego do Maka na tablicy wyników był remis.

W 80. minucie Stal ponownie wyszła na prowadzenie. Po efektownej akcji wykończonej przez Mateusza Maka gospodarze do końca spotkania pilnowali wygranej.

Poklepali!

Efektowna akcja @fksstalmielec pozwoliła pokonać @PiastGliwiceSA i odnieść pierwszą wygraną w sezonie!#STMPIA 3:2 pic.twitter.com/f7sW7KsSrM

— PKO BP Ekstraklasa (@_Ekstraklasa_) September 28, 2020

Podsumowanie meczu:

Bramki: 1:0 Maciej Domański (21-karny), 1:1 Michał Żyro (49-głową), 1:2 Dominik Steczyk (54), 2:2 Mateusz Mak (55), 3:2 Mateusz Mak (80).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Martin Konczkowski, Patryk Sokołowski, Jakub Czerwiński.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbok). Widzów 3 420.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis (73. Martin Sus), Mateusz Matras, Mateusz Żyro (40. Wojciech Błyszko), Krystian Getinger - Mateusz Mak, Kamil Kościelny, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz (81. Damian Pawłowski), Maciej Domański (81. Robert Dadok) - Andreja Prokic (73. Paweł Tomczyk).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (84. Bartosz Rymaniak), Patryk Lipski, Kristopher Vida, Tomasz Jodłowiec (35. Patryk Sokołowski), Jakub Holubek (84. Tiago Alves) - Dominik Steczyk (77. Arkadiusz Pyrka), Michał Żyro.

polskieradio24.pl

Gorąco w sieci: internauci krytykują Tuska po akcji ABW

Błaszczak: władza, która dziś Polską rządzi nie sprawdza się! Rozliczymy odpowiedzialnych za zaniedbania ws. powodzi [wideo]

Uderzenie w nielegalny hazard w Gdyni!

Republika: „W Punkt” o godz.20:20

Młodzi ludzie uratowali kościół przed powodzią

Miliony dla Fundacji WOŚP. PZU nie żałuje kasy

Policja zatrzymała pijanego ojca, który opiekował się dzieckiem!

Bagiński: strategia Tuska wobec kataklizmu to strategia picu i rozpaczliwe ratowanie wizerunku

Rada Muzeum Historii Polski staje w obronie dyrektora, którego chce odwołać koalicja 13 grudnia