Dobry występ Kowalczyk
flickr/oskar karlin/CC BY-SA 2.0

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10,5 km techniką klasyczną w Montrealu. Był to dla Polki najlepszy start w tym sezonie Pucharu Świata.

Jak do tej pory najwyższą lokatę Polka zajęła w Falun w biegu na 5 km, również techniką klasyczną. Nasza mistrzyni olimpijska startowała z odległym 51 numerem startowym, od początku musiała więc przebijać się przez stawkę zawodniczek. Już w połowie dystansu udało jej się jednak wyjść na piątą pozycję. Kowalczyk straciła do zwyciężczyni 1.42,8 sekundy.

Bieg w Montrealu wygrała liderka Pucharu Świata, Norweżka Terese Johaug, za nią uplasowały się jej rodaczki: Heidi Weng (1.00,3 straty), Astrid Uhrenholdt Jacobsen (1.09,8) oraz Maiken Caspersen Falla (1.42,0). Zawody były częścią cyklu Ski Tour Canada, w którym za zwycięstwo w każdym wyścigu przyznawane jest 50 punktów do klasyfikacji generalnej, zaś za wygraną w całej serii premia w wysokości 400 „oczek”. Następnym przystankiem dla zawodniczek będzie sprint techniką dowolną w piątek w Quebec City.