Denver Broncos wygrywają Super Bowl
facebook.com/nflnetwork

Mistrzowie Konferencji Amerykańskiej niespodziewanie zwyciężyli z faworyzowanymi Carolina Panthers 24:10 w wielkim finale NFL. Była to jubileuszowa 50. edycja Super Bowl.

Już na początku meczu drużyna z Denver osiągnęła sporą przewagę. Do pierwszego przyłożenia doszło w ósmej minucie, kiedy to Malik Jackson wykorzystał błąd rozgrywającego Cama Newtona. Pantery nie potrafiły wyrównać stanu meczu i pomimo touchdownu w drugiej kwarcie nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanymi "Źrebakami". W ostatniej ćwiartce wynik meczu ustalił C.J. Anderson, który popisał się przyłożeniem na trzy minuty przed końcem spotkania. Ojcem sukcesu Broncos został rozgrywający Payton Manning, który w wieku 39. lat po raz drugi w karierze zwyciężył Super Bowl.

Było to trzecie mistrzostwo zespołu z Denver w historii. Wcześniej udało im się wygrywać ligę w 1997 i 1998 roku. Trenerem Broncos jest Amerykanin z polskimi korzeniami Gary Kubiak. 54-latek jako pierwszy trener w historii zdobył mistrzostwo z zespołem, którego barwy reprezentował wcześniej jako zawodnik.