Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
16:55 Iga Świątek przegrała z filipińską tenisistką Alexandrą Ealą 6:7 (9-11), 2:6 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
16:15 W wieku 33 lat zmarł Grzegorz Miętus, były skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata juniorów w drużynie, a ostatnio trener współpracujący z kadrą narodową juniorów - poinformował PZN
15:02 Alice Weidel i Tino Chrupalla zostali w sobotę ponownie wybrani na współprzewodniczących prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD)
14:46 Kielce: Świętokrzyska „Solidarność” upamiętniła w sobotę ofiary pogromu kieleckiego, składając kwiaty przed kamienicą przy ul. Planty 7. Uczestnicy podkreślali potrzebę pamięci o zamordowanych oraz dalszych badań nad genezą wydarzeń z 1946 roku
13:55 Kraków: NIK stwierdziła nieprawidłowości w zarządzaniu Operą Krakowską. Izba przygotowuje zawiadomienia m.in. do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Państwowej Inspekcji Pracy
12:42 Czerwone flagi zakazujące wejścia do wody na ponad stu nadmorskich kąpieliskach na polskim Wybrzeżu. Powodem są m.in. wysokie fale na Bałtyku i silne prądy wsteczne
11:51 Dolnośląskie: Rusza śledztwo w sprawie śnięcia ryb po spuszczeniu wody ze zbiornika Pilchowice
11:02 Przedstawiciele władz, Politechniki Wrocławskiej oraz reprezentanci wrocławskich uczelni oddali hołd polskim profesorom Uniwersytetu Lwowskiego zamordowanym przez Niemców w 1941 r.
10:17 Tłumacz literatury polskiej na język fiński Tapani Karkkainen został uhonorowany 22. Nagrodą Transatlantyk. Wyróżnienie jest przyznawane przez Instytut Książki ambasadorom literatury polskiej za granicą
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

El. MŚ 2026 - Piątkowski: "Jesteśmy dobrze przygotowani i postaramy się wykonać zadanie"

Źródło: pzpn.pl

Obrońca reprezentacji Polski Kamil Piątkowski przyznał przed meczami eliminacji mistrzostw świata z Litwą i Maltą, że celem polskich piłkarzy jest zagrać "na zero z tyłu" i zdobyć sześć punktów.

Jesteśmy dobrze przygotowani...

"Jesteśmy dobrze przygotowani, znamy zarówno dobre, jak i słabe strony przeciwnika, dużo o tym rozmawialiśmy. Wiemy, co mamy robić na boisku. Naszym celem jest zagrać +na zero z tyłu+, zdobyć sześć punktów, a jak się da, to strzelić dużo bramek. Postaramy się wykonać to zadanie" 

- powiedział 24-letni piłkarz na konferencji prasowej w Warszawie.

Piątkowski do tej pory sześciokrotnie wystąpił w drużynie narodowej, ale połowę tego dorobku wypracował w jesiennych spotkaniach Ligi Narodów. W meczu ze Szkocją (1:2), który przesądził o spadku biało-czerwonych do niższej dywizji, zdobył premierowego gola w kadrze.

W styczniu Piątkowski został wypożyczony z FC Salzburg do tureckiej Kasimpasy.

"Dzięki temu jestem tu, gdzie jestem, czyli na zgrupowaniu kadry. Chciałem grać więcej i regularnie, stąd decyzja o wypożyczeniu" - tłumaczył.

Jego zespół zajmuje 10. pozycję w tabeli ligi tureckiej, a Polak w nowych barwach rozegrał do tej pory siedem spotkań.

Jak dodał, atmosfera w zespole jest bardzo dobra, ale jednocześnie nie trzeba się martwić o 100-procentową mobilizację i motywację, choć czekają biało-czerwonych spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami.

"Ja tak nie podchodzę. Mecz jak mecz, musimy podejść w 100 procentach skoncentrowani. Zachować przy tym zdrowy rozum, wywalczyć i wybiegać te punkty" 

- dodał.

Kiedy gramy?

W piątek biało-czerwoni będą mogli liczyć na PGE Narodowym na bardziej żywy niż zwykle doping swoich najbardziej zagorzałych fanów. To efekt umowy między PZPN a stowarzyszeniem kibiców "To my Polacy", które wspiera reprezentację w meczach wyjazdowych.

"Każdy zawodnik, trener, kibic lubi taki doping, taką atmosferę. Na pewno to będzie coś pięknego" 

- zakończył Piątkowski.

Spotkanie Polska - Litwa na PGE Narodowym odbędzie się w piątek o godz. 20.45. W poniedziałek na tym samym obiekcie biało-czerwoni podejmą ekipę Malty.

Źródło: Republika,  PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X