Czarne chmury nad reprezentacją Polski. Porażka z Finlandią w eliminacjach do MŚ
Reprezentacja Polski przegrała w Helsinkach 1:2 z Finlandią w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2026. Spotkanie zostało przerwane na pół godziny z powodu interwencji medycznej na trybunach. Porażka zepchnęła biało-czerwonych na trzecie miejsce w grupie.
Kosztowne potknięcie podopiecznych Probierza
Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie w Helsinkach, dominując w pierwszych minutach i tworząc kilka groźnych okazji. Uderzenie Modera z rzutu wolnego nie zaskoczyło Hradecky’ego, a później bliscy gola byli Piątek i Cash. Mimo przewagi, to gospodarze objęli prowadzenie – w 30. minucie Skorupski popełnił kosztowny błąd, faulując Loda we własnym polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a Pohjanpalo wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron Finowie trafili w poprzeczkę, a chwilę później Kallman, który dopiero co pojawił się na boisku, podwyższył na 2:0. Kontaktową bramkę dla Polski zdobył Kiwior, ale na więcej zabrakło czasu. Dodatkowo mecz został przerwany na blisko pół godziny z powodu zasłabnięcia jednego z kibiców, co wyraźnie wybiło zawodników z rytmu. Pomimo doliczonych jedenastu minut, wynik nie uległ już zmianie. Polska spadła na trzecie miejsce w tabeli, ustępując Finlandii, która ma jednak rozegrany jeden mecz więcej.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź