Co za strzał Roberta Lewandowskiego! Jego gole dały Barcy wygraną!
FCBarcelona - X.com

Nasz najlepszy snajper pięknym strzałem z piętnastu metrów otworzył wynik sobotniego meczu FC Barcelony z Celtą. W drugiej części meczu kapitan reprezentacji Polski ustalił z rzutu karnego wynik spotkania, które Barca wygrała ostatecznie 2:1.

Robert Lewandowski ostatnio strzela regularnie bramki dla FC Barcelony. Polski napastnik nie zawiódł także w wyjazdowym meczu Barcy z Celtą w 25. kolejce La Liga. Kapitan Biało-czerwonych otworzył wynik niespodziewanie trudnego starcia tuż przed przerwą.

𝐂𝐎 𝐙𝐀 𝐆𝐎𝐋 🇵🇱 𝐑𝐎𝐁𝐄𝐑𝐓𝐀 𝐋𝐄𝐖𝐀𝐍𝐃𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈𝐄𝐆𝐎! 🎯 🔥

Polak świetnie wszedł w pole karne i huknął nie do obrony! 😍⚽ Seria ze zdobytą bramką trwa! 💪 #lazabawa🇪🇸 pic.twitter.com/w66Bi8wd0o

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) February 17, 2024

Lewandowski otrzymał podanie od Lamine Yamala, doskonale przyjął piłkę i uderzył nie do obrony dla bramkarza. Była 45. minuta spotkania, a Barca na przerwę zeszła dzięki golowi Polaka z minimalnym prowadzeniem. Dla Lewego był to jedenasty gol w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

W drugiej połowie gospodarze grali nadspodziewanie dobrze i nieoczekiwanie to Celta zdobyła gola. W 47. minucie bramkarza Barcelony po ładnej akcji pokonał Iago Aspas. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego. W doliczonym czasie gry kopnięty w polu karnym był Yamal, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Robert Lewandowski dla Barcelony x 50 🤩pic.twitter.com/5mck6EjYUr

— Czy Lewandowski strzelił gola dla Barcelony? (@LewyOutContext) February 17, 2024

Vicente Guaita obronił strzał z rzutu karnego Lewandowskiego, ale wyskoczył przy tym przed linię, a sędzia nakazał powtórkę. Tym razem Polak był bezbłędny i strzelając swojego 50 gola w historii występów dla Barcelony ustalił wynik meczu.

Niezalezna.pl / X.com

Wrocław czeka, ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA