Brazylijczycy ze złotem. W finale ograli Argentynę
x.com/@CBF_Futebol

Brazylijczycy zostali mistrzami świata w futsalu po zwycięstwie w finale w Taszkencie nad Argentyną 2:1. To szósty złoty medal tej imprezy w historii Brazylii, ale pierwszy od 2012 roku. Brąz wywalczyli Ukraińcy dzięki wygranej z Francuzami 7:1.

"Canarinhos", pierwszy zespół światowego rankingu, byli faworytami turnieju w Uzbekistanie. Wywiązali się z tej roli w znakomitym stylu - w całej imprezie nie ponieśli ani jednej porażki. W finale gole na wagę złota zdobyli Ferrao w 6. minucie oraz Rafa Santos w 13. Jedyną bramkę dla Argentyńczyków strzelił Matias Rosa w 38. minucie.

"Albicelestes" powtórzyli tym samym wynik z poprzedniej edycji MŚ, gdy również zdobyli srebrny medal po porażce... 1:2 z Portugalią.

W MŚ, które rozpoczęły się 14 września, zagrały 24 reprezentacje, w tym siedem europejskich. Obrońcy tytułu Portugalczycy odpadli w 1/8 finału po porażce z Kazachstanem.

Był to pierwszy turniej FIFA, który odbył się w Uzbekistanie.

Polacy nie zakwalifikowali się do MŚ po porażce w dwumeczu barażowym z Chorwacją. Biało-czerwoni w globalnym czempionacie wystąpili raz - w 1992 roku w Hongkongu.

Źródło: PAP

Trump: Chcemy tylko odzyskać nasz kraj. I naprawić. To tak dużo?

Hezbollah przeprowadził atak na izraelskie miasto Hajfa

Wyszkowski o niemieckich związkach Tuska: to praca przeciwko Polsce

Papież do małżonków: kłóćcie się, ile chcecie, ale...

Republika: w poniedziałek o godz. 19:45 zapraszamy na wywiad z Donaldem Trumpem!

Dr Skwarzyński: Dopuściliśmy do polityki w sądach i mamy tego owoce