Barcelona po raz drugi ogrywa Arsenal
facebook.com/uefachampionsleague

Barcelona wygrała u siebie 3:1 z Arsenalem Londyn w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki strzelali Elneny dla gości i oczywiście Neymar, Suarez i Messi dla gospodarzy.

Londyńczycy po przegranej u siebie 0:2 w pierwszym meczu nie mieli nic do stracenia. Dla tego też od początku grali ambitnie i w sposób otwarty. To jednak Barcelona przeprowadzała groźniejsze akcje. W jednej z nich Messi będąc sam na sam, po doskonałym dograniu Neymara, przegrał pojedynek z Ospiną. Niedługo później było już jednak 1:0, kiedy to Brazylijczyk wykończył akcję po asyście Suareza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Sześć minut po przerwie Arsenal zdołał wyrównać. Piękny strzałem z 16 metra, po wyłożeniu piłki przez Sancheza popisał się Elneny. Gospodarze w odpowiedzi podkręcili tempo. Skutkiem tego była przepiękna bramka zdobyta przez Suareza. Urugwajczyk świetnie złożył się do strzału z woleja i uderzył w samo „okienko” po dośrodkowaniu od Daniego Alvesa. Chwilę później Welbeck był bliski szybkiego doprowadzenia do remisu ale trafił jedynie w słupek. W 88 minucie wynik spotkania ustalił Messi piękną podcinką pokonując Ospinę. Tym samym Arsenal odpadł z rozgrywek, a Barcelona zagra w ćwierćfinale.

uefa.com, goal.com

Fala na Bobrze dotrze dziś do Odry

Działał zgodnie z prognozą, tak jak ją rozumiał

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA