Przejdź do treści
16:00 Śląskie: Rok więzienia w zawieszeniu dla naturopaty za wmawianie chorym na nowotwory, że nie mają raka
15:28 Kraków: Poseł PiS skarży do NSA wyrok WSA w sprawie strefy czystego transportu
14:39 Norwegia: Rząd ogłosił obniżkę podatków od paliw
14:35 Bliski Wschód: Z powodu gróźb Iranu część amerykańskich uczelni przechodzi na tryb zdalny
14:14 IMGW: ocieplenie na Wielkanoc. Temperatura do 20 st. C na zachodzie kraju
13:23 Francja: Przewoźnicy drogowi spowolnili ruch na obwodnicy Paryża w proteście przeciwko cenom paliw
13:05 IMGW: Początek tygodnia ze zmienną pogodą i temperaturą do 12 st. C
12:20 Nigeria: Krwawe zamieszki po ataku na bar w mieście Dżos. Zginęły 22 osoby
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Baraże o Ekstraklasę 2025. Kto wywalczy awans?

Źródło: x.com/@_1liga_/@WislaPlockSA/@WislaKrakowSA/@MiedzLegnica/@Polonia1911

Cztery drużyny, dwa półfinały i jeden cel – awans do Ekstraklasy. Wisła Płock, Wisła Kraków, Polonia Warszawa i Miedź Legnica rozpoczynają decydującą walkę o miejsce w elicie. Kto wytrzyma ciśnienie baraży i zgarnie ostatnią premię za sezon? Przekonamy się już w najbliższych dniach.

Jedno miejsce, cztery drużyny

W czwartek poznamy finalistów baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. Trzecia w tabeli Wisła Płock zmierzy się u siebie z szóstą Polonią Warszawa (godz. 18:00), a czwarta Wisła Kraków podejmie piątą Miedź Legnica (godz. 21:00). Na papierze większe szanse mają gospodarze, ale statystyki nie grają, co potwierdza historia. Tylko raz od 2019 roku zespół z trzeciego miejsca wywalczył awans. „Nafciarze” wygrali jesienią z Polonią aż 4:1, ale w rewanżu padł bezbramkowy remis. "Czarne Koszule" udowodniły, że lubią grać na trudnym terenie, pokonując w rundzie wiosennej m.in. Bruk-Bet i Miedź na wyjeździe. W Krakowie sytuacja wydaje się bardziej klarowna. Wisła prezentuje świetną formę. Podopieczni Mariusza Jopa odnieśli osiem zwycięstw w ostatnich dziesięciu meczach, z czego ostatnie trzy bez straty gola. Bilans ten stawia ją na pozycji faworyta. Miedź miała słabą końcówkę sezonu przegrywając trzy razy z rzędu i tracąc w tym czasie osiem bramek. 
Finał odbędzie się w niedzielę na stadionie drużyny, która była wyżej w tabeli – co już teraz wyklucza Polonię z roli gospodarza decydującego starcia.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Jaką dostaniemy rekompensatę od Unii Europejskiej za pomoc Ukrainie?

Nie zagra już w kadrze. Reprezentant Polski ujawnia powód

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główna nagroda dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

BĘDZIE BLACKOUT? Magazyny energii to już nie wybór, to konieczność?

„Stoimy z USA!” – mocne przemówienie Karola Nawrockiego na CPAC!

PILNE: zawiadomienie ws. ministra infrastruktury. Sprawa trafia do prokuratury

Kamil Stoch kończy karierę. Wiadomo, ile wyniesie jego olimpijska emerytura

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Limit cen paliw wchodzi w życie. Sprawdź, ile zapłacisz

Jakubiak: Niemcy bogacą się polską biedą

Ceny ropy rosną. Rynki reagują na napięcie na Bliskim Wschodzie

Najnowsze

Jaką dostaniemy rekompensatę od Unii Europejskiej za pomoc Ukrainie?

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

Olga Semeniuk-Patkowska

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główna nagroda dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

Nie zagra już w kadrze. Reprezentant Polski ujawnia powód

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!