Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Polki poległy. One niepokonane. Są jeszcze dwa mecze!

Źródło: mecz Polek z Węgierkami - x.com/@handballpolska

Piłkarki ręczne Węgier po zwycięstwie nad Polską 31:21 w Debreczynie zachowały miano niepokonanej drużyny w mistrzostwach Europy. W innych meczach grupy I Francja wygrała z Czarnogórą 31:23, a Szwecja uległa Rumunii 23:25.

Biało-czerwone definitywnie straciły szanse na awans do półfinałów. W imprezie pozostały im do rozegrania dwa spotkania, w niedzielę z Czarnogórą i we wtorek z Rumunią.

Po meczu ME piłkarek ręcznych Polska – Węgry (21:31) powiedziały:

Magda Balsam (prawoskrzydłowa): "Ciężko powiedzieć coś na gorąco, aby nie były to zbyt mocne słowa. Musimy czerpać większą radość z tego, że tu jesteśmy. Bardzo chciałyśmy tu awansować. Mecz z Hiszpanią pokazał, że potrafimy grać z topowymi zespołami jak równy z równym. Podobnie było ze Szwecją w pierwszej połowie. W spotkaniu z Węgierkami niełatwo szukać pozytywów. Plusem była gra naszych bramkarek. W ataku nie dałyśmy goli i jakości. Nie szukamy wymówek, że ten turniej już długo trwa. Węgierki miały mniej czasu na odpoczynek, a mam wrażenie, że one biegały dwa razy szybciej".

 

Paulina Wdowiak (bramkarka): "Każda z nas po tym meczu jest na pewno niezadowolona. Nie wyglądał on tak jak sobie zakładaliśmy. Nie zwiesiłyśmy głów i walczyłyśmy do końca. To jest największy plus tego spotkania. Zaliczyłam dobry występ. Cieszę się, że choć trochę mogłam pobudzić zespół do walki. Musimy popełniać mniej błędów. To nas bardzo deprymuje. Później jest ciężko walczyć. Wierzę, że nasza gra w ostatnich dwóch spotkaniach będzie wyglądała zdecydowanie lepiej".

 

Daria Michalak (lewoskrzydłowa): "To było bardzo słabe spotkanie z naszej strony. Już nieraz pokazałyśmy, że potrafimy grać lepiej. Było za dużo błędów własnych. Węgierki po kontratakach zdobywały tzw. łatwe bramki. Miałyśmy też dużo nieskutecznych rzutów. Tak nie może wyglądać nasza gra. Obiecuję, że taki występ już się nie powtórzy".

Współorganizatorami ME 2024 są Austria, Węgry i Szwajcaria.

 

Wyniki meczów 2. kolejki rundy głównej:

Grupa I (Debreczyn/Węgry)

Szwecja    - Rumunia    23:25 (8:12)  

Francja    - Czarnogóra 31:23 (15:11) 

Polska     - Węgry      21:31 (9:17)        

 

tabela:              M Z R P  bramki pkt

1. Węgry      3 3 0 0  89:66   6 

2. Francja    3 3 0 0  96:70   6 

3. Szwecja    3 1 0 2  81:82   2 

4. Rumunia    3 1 0 2  75:80   2

5. Czarnogóra 3 1 0 2  70:82   2 

6. Polska     3 0 0 3  68:99   0 

Źródło: PAP

Wiadomości

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Elon Musk pisze na X o Polsce. Wskazuje na "Gwałtowny spadek populacji"

Muzeum Wyklętych pamiętało o ofiarach wydarzeń sprzed 44 lat

Nawrocki w rocznicę 13 grudnia: postkomuniści z marginalnym poparciem wrócili do władzy

Mela Koteluk spełniła marzenie o macierzyństwie. Pokazała pierwsze zdjęcie

Matecki wraca do sprawy słynnej aplikacji wyborczej: przestępstwa nie było, przeprosin brak

Paulina Smaszcz znów o Kurzajewskim. Jest pewna wygranej w sądzie

Najnowsze

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Nigel Farage

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

strzelanina w USA

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan Emilia szaleje na Maderze

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski