Anita Włodarczyk pożegnała się z igrzyskami
Anita Włodarczyk zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu młotem podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wygrała Kanadyjka Camryn Rogers przed Annette Nneka Echikunwoke z USA i Chinką Jie Zhao.
W piątej serii Włodarczyk uzyskała najlepszy wynik w sezonie - 74,23. Rogers rzuciła 76,97, Echikunwoke - 75,48, a Zhao - 74,27. Zatem Polce do Chinki zabrakło czterech centymetrów.
Włodarczyk jest trzykrotną mistrzynią olimpijską. Triumfowała w Londynie (2012), Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021). Ponadto cztery razy wygrywała mistrzostwa świata i Europy. W 2022 roku doznała poważnej kontuzji. Od tamtej pory rekordzistka świata jest w gorszej formie.
Źródło: PAP; X.com
Najnowsze
Maciej Musiał o przełomowym wyroku. „Wyklęci stają się niezłomnymi”
„Wołyń i polskie czystki”? Wpis Wysockiej-Schnepf wywołał oburzenie
„To tłumaczenie nie jest przekonujące”. Kaleta o reakcji Trzaskowskiego na sygnały ze szpitala