Społeczna akcja sprzątania grobów żołnierzy AK. To już dziś!

Artykuł
Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej Żywiciel i Miłośników Ich Tradycji

Uczcijmy pamięć bohaterów, wspólnie sprzątając groby i kwatery żoliborskich powstańców – na Cmentarzu Wawrzyszewskim i Powązkach Wojskowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Społecznej Akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK „Żywiciel”.

Dziś od godz. 14:00 do godz. 20:00 będziemy sprzątać groby żołnierzy AK „Żywiciel” na Cmentarzu Wawrzyszewskim (miejsce zbiórki: kwatera wojenna Żołnierzy AK Zgrupowania "Żywiciel" poległych pod Boernerowem w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. podczas próby wycofywania się Oddziałów Powstańczych z Żoliborza do Kampinosu).

Jutro od godz. 10 do godz. 20 uporządkujemy miejsca pochówku żołnierzy AK „ Żywiciel” na Powązkach (miejsce zbiórki: kwatera powstańcza Żołnierzy AK Zgrupowania „Żywiciel”, kwatera nr A28, przy pomniku symbolizującym barykadę z napisem „Żywiciel”).

Porządkowana będzie kwatera Żołnierzy AK „Żywiciela” nr A28 i groby indywidualne Żołnierzy „Żywiciela” poległych podczas Powstania Warszawskiego i pochowanych w grobach rodzinnych. W szczególności te groby potrzebują największego zaangażowania i wysprzątania. Każdy z uczestników otrzyma własną listę grobów do uprzątnięcia.

Organizatorzy zapewniają narzędzia i środki potrzebne do porządkowania kwatery.

Źródło: Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej Żywiciel i Miłośników Ich Tradycji

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy