Spłonęło auto polskiego dyplomaty. Berlińskie podpalenie?
Ambasada Polski w Niemczech potwierdza informację o podpaleniu samochodu polskiego pracownika tej placówki. Do zdarzenia doszło w nocy, z poniedziałku na wtorek. Auto było oznakowane jako pojazd dyplomatyczny.
Podpalenie miało miejsce przy ul. Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina. Polska Ambasada przekazała, że samochód był oznakowany. Auto miało na sobie naklejkę CD (fr. corps diplomatique – pol. korpus dyplomatyczny).
Sprawa przekazana służbom
O tym, że w nocy nieznani sprawcy podpalili samochód pracownika ambasady, poinformował jej rzecznik prasowy Dariusz Pawłoś. O sprawie poinformowano odpowiednie służby.
Najnowsze
Trzaskowski do dymisji! Rusza obywatelska akcja na rzecz referendum
Pęka zmowa milczenia. Kolejny lekarz mówi o patologii w Szpitalu Południowym
Nowy rejestr umów rusza od 1 lipca. Rezydenci wskazują na poważną lukę