Spłonęło auto polskiego dyplomaty. Berlińskie podpalenie?
Ambasada Polski w Niemczech potwierdza informację o podpaleniu samochodu polskiego pracownika tej placówki. Do zdarzenia doszło w nocy, z poniedziałku na wtorek. Auto było oznakowane jako pojazd dyplomatyczny.
Podpalenie miało miejsce przy ul. Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina. Polska Ambasada przekazała, że samochód był oznakowany. Auto miało na sobie naklejkę CD (fr. corps diplomatique – pol. korpus dyplomatyczny).
Sprawa przekazana służbom
O tym, że w nocy nieznani sprawcy podpalili samochód pracownika ambasady, poinformował jej rzecznik prasowy Dariusz Pawłoś. O sprawie poinformowano odpowiednie służby.
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź