Przejdź do treści
20:10 Zełenski: zwrócę się do USA o przekazanie Rosji oferty rozejmu energetycznego
19:40 Iran: Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zagroził, że zaatakuje firmy USA w regionie
19:10 Irak: w Bagdadzie porwano dziennikarkę będącą obywatelką USA
18:37 Sport: nie żyje mistrz olimpijski w piłce ręcznej Eduard Kokszarow
18:10 Komisarz ds. energii UE: obserwujemy ograniczenia na rynku diesla i paliwa lotniczego
17:33 USA: wizyta brytyjskiej pary królewskiej odbędzie się 27-30 kwietnia
17:10 Tatry: czwarty stopień zagrożenia lawinowego, jest ekstremalnie niebezpiecznie
16:34 Indonezja: rząd wprowadził racjonowanie paliwa i częściową pracę zdalną urzędników
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie „Przyjdź pokaż swój sprzeciw” – wsparcie dla Roberta Bąkiewicza, 1 kwietnia, godz. 9.00, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, sala 475
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo i poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z posłem prof. Krzysztofem Szczuckim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Pensjonacie Sanato przy ul. 1 Maja 29 w Busku-Zdroju
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Soros szykuje krucjatę przeciwko Polsce !

Źródło:

George Soros napisał tekst pt. Bój o wspólną Europę! Ten jeden z największych spekulantów finansowych na świecie, człowiek, który doprowadził do załamania gospodarczego wielu państw europejskich (np. Portugalia), człowiek, któremu marzy się świat oddający pokłony pogańskim bożkom, przedstawił w skrócie swój nowy cel: Nowa Europa!

Tekst Sorosa pojawił się na portalu niemieckiego właściciela Onet.pl. 

Artykuł długi, zaczynający się tak: "Dzisiejsza Unia Europejska potrzebuje pomocy i głębokiej przemiany. Niezbędne są natychmiastowe działania ratunkowe, bowiem projekt europejski znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Już podczas swojej kampanii wyborczej dzisiejszy prezydent Francji Emmanuel Macron wspominał, że najistotniejszy jest wzrost poparcia dla Unii". 

Nowa UE to dla Sorosa projekt na który - jak można mniemać z treści artykułu - poświęci resztę swojego życia. Widać, że za kadencji Trumpa będzie ciężko mu coś ugrać w Stanach Zjednoczonych, więc całe swoje ostatki sił rzuca na nasz kontynent. 

Chce np. zmienić Europę "Dwóch prędkości" na Europę "różnych ścieżek". Chce reformy euro, chce po prostu uczynić Europę super państwem. 

Ale co gorsza, Soros pisze tak: "Spore nadzieje wiążę również ze spontanicznymi oddolnymi inicjatywami, które pojawiają się w Europie (większość z nich jest dziełem młodych ludzi). Mam na myśli "Pulse of Europe" (Puls Europy), który został powołany w listopadzie ubiegłego roku we Frankfurcie nad Menem, a który objął swoim zasięgiem około 120 europejskich miast, jak również brytyjski ruch "Best for Britain" oraz opór wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce i Fideszu na Węgrzech, którym kieruje premier Viktor Orbán." - widać, że Soros stoi za protestami jakie mają miejsce na Węgrzech, oraz że szykuje wparcie dla antyrządowych demonstracji w Polsce (które już poniekąd minimalnie wspiera finansowo). Dalej pisze tak: "Podziwiam odwagę Węgrów, którzy odrzucają kłamstwa i skorumpowanie cechujące rządy Orbána, a jednocześnie mam nadzieję, że działania europejskich instytucji wobec zagrożeń płynących z Polski i Węgier przyniosą oczekiwany skutek. Droga, którą podążamy, jest pełna niebezpieczeństw, ale wciąż wierzę, że podejmowane wysiłki doprowadzą do ożywienia projektu europejskiego". 

Słowa skierowane do Polski, przeciwko demokratycznie wybranej władzy parlamentarnej i prezydenckiej muszą niepokoić. Wynika z nich, że Soros szykuje w Polsce, rękami tzw. opozycji totalnej, rewolucję. Można zbagatelizować temat, albo można zawczasu przygotować się na konfrontację. Widząc, co się obecnie dzieje na Węgrzech, opcja druga jest dla Polski najwłaściwsza. 

POLECAM PRZECZYTAĆ TEKST SOROSA TUTAJ! Sami oceńcie!

 

 

 
Telewizja Republika/Onet.pl

Wiadomości

TYLKO U NAS

UJAWNIAMY: Dramat matki z Gdańska – alarmowała o pedofilii, odebrali jej dziecko

Ruchała wraca do oktagonu. Czas na pierwsze zwycięstwo w UFC

To będą emocje! Gramy o Mundial! [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Sprawa ślubowania sędziów TK. Hołownia zabrał głos

Karolina Gilon o zwolnieniu z Polsatu po macierzyńskim: „Będąc w ciąży, nie czułam, że jestem problemem”

NFZ zapłaci mniej za badania ponad limit. Rzecznik NIL: niesamowite

To na nich postawił Urban! Znamy składy na mecz Szwecja - Polska

Niemcy wykupują tysiące mieszkań. Matecki alarmuje [WIDEO]

Dług rośnie. Niepokojące dane z Ministerstwa Finansów

Świnoujście obawia się chaosu na stacjach z powodu tzw. turystyki paliwowej Niemców

Niezależna.pl: Żurek „majstruje” przy wyroku dotyczącym pedofilii w partii Tuska?

Historyczny wyczyn Wembanyamy. Tego w NBA jeszcze nie było

Nie żyje polska aktorka. Grała u najlepszych reżyserów

Tyle zapłacimy w środę na stacjach benzynowych

Sakiewicz o atakach rządu na Republikę: "Żyjemy w kraju, w którym premier rozumie prawo jak chce"

Najnowsze

TYLKO U NAS

UJAWNIAMY: Dramat matki z Gdańska – alarmowała o pedofilii, odebrali jej dziecko

Karolina Gilon o zwolnieniu z Polsatu po macierzyńskim: „Będąc w ciąży, nie czułam, że jestem problemem”

NFZ zapłaci mniej za badania ponad limit. Rzecznik NIL: niesamowite

To na nich postawił Urban! Znamy składy na mecz Szwecja - Polska

Niemcy wykupują tysiące mieszkań. Matecki alarmuje

Niemcy wykupują tysiące mieszkań. Matecki alarmuje [WIDEO]

Ruchała wraca do oktagonu. Czas na pierwsze zwycięstwo w UFC

To będą emocje! Gramy o Mundial! [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Sprawa ślubowania sędziów TK. Hołownia zabrał głos